Eesti uudised

Alexela ostab poole Õhtulehest (26)

Ohtuleht.ee, 31. mai 2019 15:19
Foto: Aldo Luud
Vastavalt konkurentsiametile esitatud taotlusele on Alexela omandamas 50 protsendilist osalust AS-is Õhtuleht Kirjastus ja siseneb Eesti meediamaastikule. Teine pool Õhtulehest kuulub Ekspress Grupile.

Alexela grupi juhatuse esimehe Andreas Laane sõnul on Eesti suurima tiraažiga päevalehe osaluse omandamise näol tegemist Alexela jaoks uue tegevussuunaga, mis toob huvitavad väljakutsed. „Leiame, et meie pikk kogemus eraisikutele erinevate energiatoodete pakkumisel on heaks eelduseks ka meediaäris läbi lüüa. Samuti on meie soov selle sammuga tagada Eestis sõltumatu ajakirjanduse püsimajäämine. Alexela on tulevikku vaatav innovaatiline ettevõte, kes kannab endas tugevat sotsiaalse vastutuse tunnet ja soovi muuta Eesti elu paremaks,“ selgitas Laane.

AS-i Õhtuleht Kirjastus aktsiate müüja AS Giga juhatuse liikme Janek Veeberi hinnangul on aeg küps oma osalus Õhtulehes ära müüa. Tema sõnul oli tegemist õnnestunud investeeringuga. 

 Poolte kokkuleppel osapooled tehingu hinda ei avalikusta.

Alexela on Eesti kapitalil põhinev valdusfirma, mis koondab viimase paarikümne aasta jooksul ühtse omanikeringiga seotud ettevõtted ühisesse struktuuri. Ettevõte annab tööd enam kui 1000-le inimesele ning tegutseb kolmes valdkonnas: energeetika, metallitööstus ja põlevkivikeemia. Eesti turul unikaalse kombinatsioonina kuuluvad ettevõtte tooteportfelli muuhulgas elekter, maagaas, balloonigaas, mahutigaas ning läbi 105 üle Eesti asuva tankla autokütused. Alexelal on ka 37 mugavuspoodi. Alexela arendab lisaks kahte LNG terminali - Paldiskis ja Soomes Haminas.

AS Õhtuleht Kirjastus on meediaorganisatsioon, kelle üheks põhitegevuseks on Eesti suurima tiraažiga ajalehe Õhtuleht kirjastamine. Ettevõtte tooteportfellis on ajalehed, ajakirjad, veebiportaalid ja ristsõnad.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee