Galeriid

GALERII | Kunstiakadeemia lõputööde hulka kuuluvad ka menstruaalverega maalitud voodilinad (68)

Õhtuleht.ee, 31. mai 2019, 14:31
EKA lõputööde näitus.Foto: Heiko Kruusi
Reede õhtul kell 19 avab president Kersti Kaljulaid Eesti Kunstiakadeemia (EKA) lõputööde näituse. Ajakirjanikel lasti aga esimene ringkäik juba päeva esimeses pooles ära teha. See oli kõike korraga: jahmatav, šokeeriv ja silmailu pakkuv. 

EKA lõputööde näitusel TASE näeb enam kui 120 lõpetaja tööd. Eksponeeritud on kõikide erialade magistritööd ja lisaks paljud bakalaureusetööd. Külastajaid oodatakse töödega tutvuma kuni 16. juunini iga päev kell 12–18.

TASE kuraator Pire Sova sõnul võetakse EKAs lõputöid väga tõsiselt. “Võrreldes välisülikoolidega, kus olen käinud, paistab silma meie tudengite ambitsioonikus. Paljude lõputööde mastaabid on võrreldavad isikunäituse mahuga,” tunnustab Sova kunstiakadeemia tudengite töökust.

“Näitus on vallutanud suure osa õppehoonest. See on kui avatud maja festival – külastajal on võimalus käia ruumides, mis on igapäevaselt avatud vaid EKAlastele,” kutsub Sova lisaks näitusele tutvuma ka EKA uue õppehoonega.

Näiteks leiab aatriumist vana BMW, mis on osa installatsioonist “Meenutusi tühjast ajast”, millega Eesti väikelinnast pärit kunstnik Tõnis Laurson tutvustab mõtteid, muresid ja unistusi, mis tema noorusajal aset leidsid, kui ta bemmivendade seltsis aega veetis. Samuti tasub sammud seada trepikojast üles, kus saab vaadata kaasaegse kunsti tudeng Keiu Maasiku dokumentaalfilmi ja ruumiinstallatsiooni, millega uuritakse, kust pärineb meeste huvi relvade vastu.

EKA galeriis lebab aga 9 joogamatti justkui algava tunni ootel. Mattidele on trükitud fraasid, mis pole inspireeritud budistlikust luulest, vaid finants- ja ettevõtluskeelest. Tegu on Kristel Raesaare installatsiooniga “Mindfulness For The Socially Agnostic Artist”, mis juhib tähelepanu sellele, kuidas rahamaailma spekulatiivne loogika kujundab kaasajal igapäevaelu.

Näituse vältel saab osaleda performatiivsetel meditatsiooni-sessioonidel. Kunstiga on täidetud kõik viis Kunstiakadeemia maja korrust.

68 KOMMENTAARI

e
Elu Kunstnik 3. juuni 2019, 06:45
Olge sallivamad,menstruaalverega maalitud voodilinad on tippkunst.Soovime raha juurde,et hobidega tegelda.Paha ekre ei anna juurde,tahab viimast ära votta !!!
r
reservist 1. juuni 2019, 20:52
Üks hea koht, kust raha ära võtta ja teadusele anda. Sellise jama, nagu seda on EKA, rahastamine on maksumaksja raha raiskamine.
Loe kõiki (68)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee