Eesti uudised

Küsimus | Kas avatud ustega trammist tohib autoga mööda sõita? (16)

Egert Pärna, 31. mai 2019, 13:59
Tramm Tallinnas.Foto: Robin Roots
3. juunist võtab maanteeamet kasutusele uue teooriaeksami, enne seda saadeti meediale 30 küsimust, mille abil said huvilised uue eksami stiiliga tutvust teha. Paljudele proovijatele on suureks komistuskiviks saanud küsimus sellest, millistel tingimustel tohib peatuses seisvast trammist mööduda. Kiputakse arvama, et seda võib teha alles siis, kui trammiuksed on sulgunud. 

Küsimus trammist möödumise kohta. Foto: Kuvatõmmis / Õhtuleht

Samal teemal

Uues eksamis on igale küsimusele ainult üks õige vastusevariant, ülal nähtava küsimuse puhul on õigeks vastusevariandiks viimane. Maanteeameti eksamiosakonna peaspetsialist Rasmus Ojametsa sõnul on keeruline öelda, miks inimesed sellele küsimusele valesti vastavad. "Praegune liiklusseadus kehtib juba pea kaheksa aastat. Võimalik, et ongi lähtutud vanast seadusandlusest," tõdeb ta. 

"Vastamisel tuleb lähtuda nii pildist kui vastusevariantidest. Liiklusseadus § 50 lg 4 p 5 kohaselt peab juht sõitma piisavalt väikese kiirusega ja vajaduse korral seisma jääma, kui ta möödub pärisuunaliselt trammist, mis seisab või hakkab peatuma trammipeatuses. Seega trammist möödumisel ei kehti selles olukorras reegel, justkui mööduda võib ainult siis, kui trammiuksed on sulgunud," teeb Ojamets asja selgeks. 

16 KOMMENTAARI

m
m 1. juuni 2019, 21:33
Kui õueala märgi piirkonnas sõitmine juhile selge on, siis peaks ka avatud ustega trammist mööda sõitmine selge olema. Sest reegel on ju põhimõtte poolest sama: jalakäijal on eesõigus, pead sõitma nii, et saaks pidama, kui mõni jalakäija ootamatu liigutuse teeb või kuskilt välja hüppab.
S
*** 1. juuni 2019, 13:11
Sinu kirjutatud olukord on midagi muud kui algselt sisaldas artikli sisu ja mõte.
Loe kõiki (16)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee