Nädala TOP

Top | Kärpekäärid juba ootel (5)

Laur Uudam, arvamustoimetaja, 31. mai 2019, 17:06
Foto: Teet Malsroos
Suurte lubaduste laineharjal võimule tulnud koalitsioon ei räägi enam üleüldisest palgatõusust, päästjad, politseinikud, õpetajad ja teised pühkigu suu puhtaks. Mailis Reps on vihjanud koguni kärpimisele. Erakorraline pensionitõus tuleb aga siis, kui võimuliidul õnnestub teine pensionisammas tühjaks pumbata.

Joome maa lapikuks

Olukord, kus uus võimuliit ei leia võimalust teaduse juba kokkulepitud rahastamist suurendada, küll aga langetab alkoholiaktsiisi, tähendab sisuliselt lapiku maa teooria riiklikku propageerimist. Milleks ühiskonnale teadus ja teadmised, kui on võimalik poe taga rahulikult odavat õlut rüübata.

EKRE teeb kahjuritõrjet

EKRE-l ei läinudki pärast võimulesaamist kaua aega esimese avaliku sisetüli puhkemiseni, kui parteiomanikest Helmed tuvastasid sisekahjuri. Erinevalt Stalini  jaoks liiga populaarseks tõusnud Kirovist koristati erakonna Tartu juht Indrek Särg vaid EKRE liikmete seast. Lisaks saime teada, et hea tuju mees Ruuben Kaalep on tegelikult laiskloom ning et erakonna ladvik on Särje küsimuses lõhki. 

Mõlemad EKREd kaotasid

Eurovalimistel ei käinud EKRE käsi hästi. Kui Jaak Madison välja arvata, kogus kogu nende nimekiri koos kahe Helme ja riigi esimese mehe Põlluaasaga kokku vähem hääli kui üksainus üksikkandidaat Raimond Kaljulaid. Veel kehvemini läks EKRE väikevennal Isamaal, sest emotsionaalselt juba võitu tähistanud kindral Terras siiski kaotas lahingu – künnise taha jäänud Isamaa saab Brüsselisse vaid Brexiti teokssaamisel.

Lasnamäe blokaad

Pruugib vaid mõnel rahakal lääne inimesel Eestisse tulla, kui otsekui sõrmenipsust pannakse Lasnamäe kanal terveks juulikuuks kinni, sest filmi on üles võtta tarvis. Aga niikuinii lõpeb kesklinna piirile suubuv Laagna tee sisuliselt tupikuga. Milleks raiuda saba jupikaupa, kui kogu tee võib korraga ja miks mitte ka  lõplikult kinni panna. Sama on ka nõukaajast remontimata Peterburi teega – et rahvas vähem sõidaks, polegi seda mõtet uuendama hakata.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee