Eesti uudised

OHKIMINE ON VAID MOEASI? Suur enamus eestlastest on oma eluga rahul (15)

Ohtuleht.ee, 31. mai 2019 11:11
Foto: Robin Roots
Kuigi eestlastel on suurepärane oskus kõige võimaliku pärast kurta, selgub inimeste küsitlemisel, et enamus on tegelikult oma eludega rahul. Kas eestlaslik raske ohkamine on pigem moeasi?

Uuringufirma Norstat läbiviidud küsitlusest selgub, et 86 protsenti Eesti elanikest on oma eluga rahul. Uuringu tellis Tele2.

Tele2 turundusdirektori Ines Estrini sõnul viidi uuring läbi, et selgitada välja, kas elu Eestis on tõesti nii masendav kui uudiste pealkirjade järgi vahest tundub.

„Uuring näitab, et eestlastele meeldib kurta ning 52 protsenti eestlastest tunnistas, et on ise ka viimase ööpäeva jooksul millegi üle kaevelnud,” ütles Estrin. „Teisalt rahulolu küsitlus tõestab, et kuigi kurtmine on igapäevase elu osa, siis tegelikult selleks suurt põhjust polegi ning inimesed on oma eluga rahul. Tõenäoliselt on kurtmine üks viis, kuidas eestlased oma elu edendavad, sest nii saab ka probleeme välja selgitada ja lahendada,” rääkis Estrin.

Tänavu aprillis läbiviidud uuringust selgub, et oma eluga olid kõige rohkem rahul 25–34aastased noored inimesed, kellest 91 protsenti seda kinnitas. Naistest kinnitas rahulolu 88 ning meestest 83 protsenti. Maakondadest oli rahulolu kõrgeim Saare-, Hiiu- ja Tartumaal ning selgelt madalaim Jõgevamaal. Küsimusele, kas Eestis on hea elada, vastas jaatavalt 90 protsenti inimestest (92 protsenti naistest ja 87 protsenti meestest). Isiklike olmetingimustega oli rahul või enam-vähem rahul 87 protsenti inimestest.

Kokku osales Norstati poolt aprillis läbiviidud üle-Eestilises uuringus 1078 inimest.