Eesti uudised

Päästjad on valitsuses sügavalt pettunud: meid on lihtlabaselt petetud, vajadusel alustatakse aktsioonidega (128)

Toimetas Hindrek Pärg, 30. mai 2019, 23:12
Foto: Alar Truu
Eesti päästeala töötajate ametiühing kirjutab pöördumises, et valitsus on on neid petnud ning vajadusel ollakse valmis aktsioonideks päästjate palgatõusu toetuse tagamiseks. 

"Kuigi päästjatele on korduvalt lubatud, et peatselt saab nende töö vääriliselt tasustatud, teatas peaminister Jüri Ratas 29.05.2019. a Riigikogus, et päästjate palku ei ole võimalik tõsta. Seda hoolimata varem antud – ja koalitsioonileppessegi jõudnud! - lubadusest tõsta päästja palk Eesti keskmise tasemele," seisab ametiühingu pöördumises.

Samal teemal

Päästjad ütlevad, et neid on petetud ning hoiatavad töölt lahkumiste laine eest, mis vähendaks eestlaste turvalisust. "Eelneva foonil tundub päästjatele, et neid on lihtlabaselt petetud! Valitsuse otsus on nullimas kogu päästjate nn „enneolematult suurt“ palgatõusu, ning võib kaasa tuua uue töölt lahkumiste laine. Eesti rahvale tähendaks see paratamatult turvalisuse langust, mille lõpptulemust on täna raske ennustada.

Eesti Päästeala Töötajate Ametiühing leiab, et lubadused on täitmiseks. Päästjad oma lubadusi täidavad: me töötame pühendunult ja südamega, mille tõestuseks on päästeameti ülikõrge usaldusreiting. Lähtudes eeltoodust ootavad päästjad  võimuesindajatelt otsustavat tegutsemist ja olukorrale selge lahenduse pakkumist. Vajadusel alustatakse aktsioonidega päästjate palgatõusu toetuseks," öeldakse lõpetuseks. 

Teadupärast ütles Jüri Ratas kolmapäeval riigikogu infotunnis, et eelarvestrateegia ei näe ette politseinike, päästjate, sotsiaaltöötajate ja õpetajate palgatõusu.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee