Eesti uudised

Kopterijuht: „Inimesi häirib pigem hoovis seisev kui lendav kopter. Häirib, kui naabril läheb paremini.“

KOPTERIOMANIK HIRMUTAB NAABREID: „Mis saab siis, kui tema helikopteriga minu maja kohal midagi juhtub?“ (88)

Henry Linnard, 30. mai 2019, 22:10
SEAL TA SEISAB: Ettevõtjast kopteriomaniku Erko Kundla sõnul häirib inimesi tavaliselt seisev, mitte lendav helikopter: „Häirib, kui naabril läheb paremini!“Foto: Erki Pärnaku
Tallinnas Kakumäel Viige tänaval elavad Tokmanovid kardavad iga päev, et neile võib midagi taevast pähe sadada. Teisel pool hekki elab ettevõtja Erko Kundla, kelle hoovis pargib helikopter. Sellega käib Kundla – vahel mitu korda päevas – sõidus nii, et sõidab üle naabrite peade. Lennuameti peadirektor kehitab õlgu, sest ohutusnõudeid piloot ei riku.

„Eelkõige tunneme muret ohutuse pärast, aga ka müra häirib,“ kurdavad Tokmanovid, kes on Kakumäel elanud 15 aastat. Nende mure tekkis kaks aastat tagasi, kui kõrvalmajja kolis mees, kes kasutab liikumiseks helikopterit. Oma ohutuse pärast muretsedes ning kopteri tekitatud mürast häirituna pöördusid nad lennuametisse. Sealt vastati, et kõik normid on täidetud ja ohutuse eest vastutab piloot. „Aga kui tema kopteriga midagi õhus minu maja kohal juhtub? Minu elu see teadmine siis enam ei päästa,“ tõdeb Elena Tokmanova.

Kõigi Õhtulehes ilmunud artiklite täismahus lugemiseks vajuta:

Samal teemal

4. mai 2019, 16:39
FOTOREPORTAAŽ JA VIDEO | Eesti taevas tiirutab maailma kõige kurjema välimusega helikopter

88 KOMMENTAARI

a
An 6. juuni 2019, 21:47
uskumatult rumal kommentaar :)
a
An 6. juuni 2019, 21:45
Mis Sa arvad, et see on raadioteel juhitav kopter? Mis Signaale enda arvates segama kavatsed hakata? Kui selline asi olemas oleks, arvad et kõikide riikide sõjaväed seda ei kasutaks?
Loe kõiki (88)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee