Eesti uudised

TRAAGILINE NARKOSÕLTUVUS: poeg kägistas isa ja üritas tema surnukehaga vahekorda astuda 

Dannar Leitmaa, Viljar Voog, 30. mai 2019 21:20
Politseinikud leidsid surnud isa elutoast, tal olid jalas ainult sokid. Fotolavastus.Foto: Tiina Kõrtsini

2017. aasta novembris peksis Mart isa. Perekond üritas tõsise narkoprobleemiga meest ravile saata, kuid arstid leidsid, et ta pole kellelegi ohtlik. Mullu veebruaris kägistas kanepi- ja amfetamiiniuimas Mart oma isa surnuks ning proovis laibaga vahekorda astuda.

„Isa Hannes (69) hoidis venda väga ja kaitses teda lõpuni,“ tunnistas tapetu tütar kohtus. Aprilli viimastel päevadel sai Harju maakohtu kinniste uste taga lõpplahenduse üks eelmise aasta traagilisemaid peredraamasid. Kuna juhtum on delikaatne, siis on asjaosaliste nimed muudetud. Küll võib öelda, et tegu polnud mitte mingil juhul eluheidikute perega – eestlastest isa ja poeg pidasid koos toitlustusettevõtet, elukoht oli prestiižses linnaosas. Kuid ka see ei hoia ära meelemürkide ja vaimuhaiguse koosmõju.

Mart (35) hakkas narkootikume tarbima tõenäoliselt kümnendi alguses. 2010. aastal tabas teda põlvevigastus ja seejärel hakkas ta valu vaigistamiseks kasutama meelemürke. „Temast sai kanepi liigtarvitaja ja ta muutus täiesti teiseks inimeseks. Vägivaldseks muutus ta 2016. aastal,“ tõdes Mardi õde tunnistajapingis.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

04.12.2018
Narkodiiler: enim soovitakse narkootikume osta neljapäevast pühapäevani, nädala keskel elatakse tavapärast argielu

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee