Hollandi politsei. Illustreeriv foto.Foto: AFP/Scanpix
Toimetas Greete Kõrvits 30. mai 2019 17:00
46aastane eestlane tunnistas üles, et osales pea 18 aastat tagasi Hollandi kikkpoksija mõrvamises, vahendavad De Telegraaf ja NL Times.

38aastane Coen de Nijs tapeti 2001. aasta 22. juunil Alkmaari kesklinnas kuklalasuga. Ta suri silmapilkselt.

Politseiuurijad leidsid hiljem mõrvarite arvatava põgenemisauto, mille nood Alkmaari lähistel maha jätsid ja süütasid. Politsei kahtlustas kohe, et mängus võisid olla narkootikumid, de Nijsil oli paraku allilmas käpp sees. Ehkki täpset motiivi ei tuvastanud keegi, varastas de Nijs enne surma arvatavasti kotitäie ecstasy-tablette.

Ehkki mõrv toimus keset tänavat ja sellel oli palju šokis pealtnägijaid, ei viinud ükski ülekuulamine roima lahendamisele lähemale. Politsei arvas, et küllap leppisid gängi liikmed ringkaitses kokku.

Eestlasest kahtlusalune istus juba varasemalt vangis, tulirelvade ebaseadusliku omamise eest. Väidetavalt valdasid teda kohutavad süümepiinad, mis ajendasid teda ka politseile viimaks aastatetagust kuritegu üles tunnistama. Varem ei sattunud see isik mõrvaga seoses politsei tähelepanu alla.

De Nijsi perekond ei soovi praegu uudist kommenteerida.

Kommentaarid  (10)

Odin 31. mai 2019 06:01
Teadaolevalt mõrvati eesti meeste poolt Hollandis ka 1930-ndatel. Siis nimelt tapsid (kägistasid) Karl Säre, Johannes Meerits ja August Vakepea Kopenhaagenis Johannes Eltermanni (Martõnov). Hiljem kaevati laip välja ja hävitati happega.
Odin 31. mai 2019 06:34
Vabandust! Minu ebatäpsus eelnevas kommentaaris tuleneb asjaolust, et antud teemat käsitlev kommentaar suunati modereerimisele. Seetõttu jätsin ära mõne mehe tulevase tiitli ning Taani Kuningriigi pealinn Kopenhaagen muutus Hollandiks.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS