Eesti uudised

Ardo Hansson saab Eesti Pangast lahkudes aasta vältel hüvitist 80% palgast (15)

Toimetas Triinu Laan, 30. mai 2019 15:58
Foto: Jörgen Norkroos
Eesti Panga nõukogu otsustas kehtestada keskpanga presidendile Ardo Hanssonile tegevuspiirangud, mis kehtivad ühe aasta pärast tema ametiaja lõppu. Nõukogu otsusega saab Hansson tegevuspiirangute eest aasta vältel igakuist hüvitist, mille suuruseks on 80% tema palgast.

Ardo Hanssoni palk on 10 200 eurot ja sarnaselt palgaga lähevad ka hüvitisest maha maksud. Tegevuspiiranguks on keeld minna tööle kommertspankadesse ja keskpanga rahapoliitika tehingupartnerite juurde. Tegevuspiirangute kehtestamise mõte on vältida huvide konflikti, kuna ametist lahkuv keskpanga president valdab turutundlikku infot Eesti ja Euroopa finantssektori ning Euroopa Keskpanga rahapoliitika kohta.

Kui tegevuspiirangu ajal peaks keskpanga endine president rikkuma piiranguid, siis selle eest nõuab pank endiselt presidendilt leppetrahvi, mis on sama suur kui tegevuspiirangu hüvitis. Keskpanga nõukogul on õigus asjaolusid arvestades vähendada trahvi suurust. Kui keskpanga endine president peaks asuma tööle Eesti Panka, siis vähendatakse hüvitist nii palju, et keskpanga töötasu koos hüvitisega ei ületaks algset hüvitise suurust.

Lisaks otsustas Eesti Panga nõukogu maksta Ardo Hanssonile pikaajalise hea töö eest preemiat 25 000 eurot.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee