Eesti uudised

Kohus mõistis ärimees Õunapi süüdi Tallinna sadama eksjuht Ain Kaljurannale altkäemaksu andmises (16)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 30. mai 2019, 14:25
Valdo Õunap Foto: Madis Veltman/ Ekspress Meedia
Harju maakohus mõistis täna ärimehe Valdo Õunapi kokkuleppemenetluses süüdi Tallinna Sadama eksjuhile Ain Kaljurannale altkäemaksu vahendamises ja rahapesus ning karistas teda tingimisi kahe ja poole aasta pikkuse vangistusega, kirjutas Postimees.

Mai alguses algas kohtus Eesti suurima altkäemaksusüüdistuse uurimine, kus süüdistatakse Tallinna Sadama endisi juhte Ain Kaljuranda ja Allan Kiili 3,5 miljoni euro suuruse altkäemaksu küsimises. 

Süüdistuse järgi nõustusid aastatel 2005 kuni 2015 Kiil ja Kaljurand võtma altkäemaksu ettevõtetelt selle eest, et nende lepingulised suhted AS-iga Tallinna Sadam sujuksid võimalikult soodsalt.

Valdo Õunap aitas süüdistuse järgi vahendada aastatel 2011-2015 Ain Kaljurannale altkäemaksu tema juhitava ettevõtte Locatore Group vahendusel. Altkäemaksu vahendamise episoodid olid seotud sadamatele sildumisteenust pakkuvate firmade altkäemaksude vahendamisega Ain Kaljurannale. 

Uudis röögatult suurest altkäemaksust ja rahapesust raputas avalikkust 2015. aasta suve lõpus, kui kaitsepolitsei võttis süüdistatavad Kiili ja Kaljuranna vahi alla. Sadamajuhtide kinni pidamisele oli eelnenud ligi kolm aastat uurimist, mille käigus selgus, et aastatel 2005–2015 sõlmitud valgustkartvate tehingute summa ulatub peaaegu nelja miljoni euroni.

Süüdistuse järgi olid Kiil ja Kaljurand kümne aasta jooksul võtnud altkäemaksu mitmelt ettevõttelt selle eest, et nende lepingulised suhted AS Tallinna Sadamaga sujuksid võimalikult soodsalt. Sadamajuhid sõlmisid õigusvastaseid kokkuleppeid nii ühiselt kui ka eraldi.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee