Krimi

Gaasirelvad ja käerauad: mupole tahetakse anda lisavolitusi (19)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 30. mai 2019, 13:53
Foto: Jürgen Niit
Tallinna linn taotles valitsuselt nelja seaduse muutmiseks, mis laseks linna munitsipaalpolitseile suuremad volitused korrakaitseks, nende seas luba füüsilise jõu, gaasi- ja külmrelva ning käeraudade kasutamiseks.

ERRi uudisportaal kirjutas, et praegu peab munitsipaalpolitsei iga väiksema rikkumise peale kohale kutsuma politsei, sest neil puuduvad õigused füüsilise jõu kasutamiseks, mis omakorda tekitab veidraid olukordi, sest munitsipaalpolitseinik ei tohi ka näiteks raskes joobes inimest tänavalt üles tõsta. Politsei tulekut peab ootama ka näiteks olukorras, kus keegi keeldub ühistranspordis piletikontrolli teinud munitsipaalpolitseinikuga kaasa minemast.

Samal ajal puudub politseil ressurss iga pisirikkumise peale reageerida ja mupole lisavolituste pakkumine oleks leevendus ka nende töömahule.

Mupo avalike suhete peaspetsialist Meeli Hunt sõnas, et esimesed sammud on tehtud sellega, et politsei saab kõiksugu lemmikloomadega seotud probleemid mupole suunata, ning tulemused on nähtavad ja head.

Samal teemal

15. mai 2019, 20:34
VIDEO | Mupo hoiatab: ebaausad kaupmehed üritavad eakatelt inimestelt raha välja pressida
12. aprill 2019, 12:22
VIDEO JA FOTOD | Noormees aitas kinni võtta poeukse kallal vandaalitseja
9. aprill 2019, 15:25
VIDEO JA FOTOD | Purupurjus ja agressiivne koeraomanik viidi kainenema

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee