Poliitika

GALERII | 1% väike samm Eestile, suur samm teadusele: Tartus protestitakse teadusministeeriumi ees (43)

Ohtuleht.ee, 30. mai 2019 12:38
Foto: Anneli Raud
Nädala algul selgus, et riigieelarve ei näe teaduse rahastamiseks ette lubatud üht protsenti SKP-st. Neljapäeval kogunesid meeleavaldajad Tallinnas Toompeale ja Tartus teadus- ja haridusministeeriumi ette,  et protestida valitsuse otsuse üle. 

Algselt lubati koalitsioonileppes tõsta riigi teadus- ja arendustegevuseks eraldatavate vahendite tase vähemalt ühe protsendini sisemajanduse kogutoodangust (SKT). Esmaspäeval paika pandud eelarvestrateegias taganes valitsus oma lubadusest ning teaduskulutuste osakaal jääb praegusele tasemele ehk 0,71 protsendil SKT-st.

Juba täna on Eesti teadus- ja arendustegevuse maht madalam Euroopa Liidu keskmisest ja rohkem kui kaks korda madalam näiteks Soome omast. Valitsuse otsusel on kaugeleulatuvad tagajärjed kõigi Eesti elanike jaoks, leiavad protestiaktsiooni korraldajad. 

"Me leiame, et teaduse rahastamise osas antud lubadus on sisulise tähendusega. Kui peaministri allkiri sellisel dokumendil ei pea, siis ei peaks see inimene olema peaminister. Kui ei pea selline lubadus, on alust arvata, et siis ei pea ka ükski teine lubadus. Sellise valitsuse vastu puudub meil igasugune usaldus. Leiame, et Jüri Ratas peaks juhul kui valitsus teaduslepet ei järgi koos oma juhitud valitsusega tagasi astuma."

Samal teemal

30.05.2019
VIDEO VALITSUSEST | Martin Helme teadusstreigist: see on vimm praeguse valitsuse vastu, ei ole adekvaatne minna kuskile küünlaid süütama
30.05.2019
ÕL VIDEO JA GALERII | Mart Helme hinnang teaduritele: „Rumalad inimesed olete!“
30.05.2019
Akadeemilised töötajad lähevad rahastuse pärast streikima: aktiivsus ja soov enda eest seista on suuremad kui kunagi varem
28.05.2019
Ministeeriumi ees korraldati Eesti teaduse matus, juuni alguses tuleb teadlaste hoiatusstreik

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee