Eesti uudised

KAOS VANGLASÜSTEEMIS: vanglates on täitmata üle 200 töökoha (82)

Arno Põder, 8. juuni 2019 18:48
Viru vangla jalutusboksid. Kõige rohkem töötajaid ongi puudu just Viru ja Tallinna vanglas.Foto: MATI HIIS

Hiljuti tähelepanu pälvinud vanglaametnike suurte lisatasude taga pole mitte riigi heldus, vaid krooniline tööjõupuudus, mis sunnib inimesi ületunde tegema. Paljud töötajad peletab vanglast eemale erihariduse nõue, teised kurdavad autoritaarse juhtimise ja ebainimliku suhtumise üle.   

Mai alguses avaldatud riigiametnike palgaandmetest võib jääda mulje, et vanglates töötavad inimesed elavad lausa või sees. Valvurite põhipalk ulatub keskmiselt 1700 euroni ja sellega kaasnevad veel kopsakad lisatasud – poolesaja vanglaametniku puhul ületasid need mullu 10 000 eurot.

Vanglate olukorda lähemalt uurides avaneb aga hoopis teistsugune pilt. Vaatamata Eesti mõistes üsna korralikule sissetulekule on inimesi järjest raskem leida. Justiitsministeeriumi andmeil oli kolm aastat tagasi vanglates ligi 1500 ametikohast täitmata 131, aga praegu juba 211. Tallinna vanglas on puudu 90, Virus 87 ja Tartus 34 inimest.

Viru vangla avamine 2008. aastal tõmbas tööjõudu ka teistest kinnipidamiskohtadest ära, sest Ida-Virumaalt oli raske vajaliku haridusega ja korralikult eesti keelt oskavat personali leida. Tartu kandist sõitsid paljud inimesed lausa igal hommikul Jõhvi tööle ja õhtul koju. „Kuid nüüd on nad riburadapidi tagasi tulnud,“ nendib endine Tartu vangla ametnik.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

10.06.2019
TÖÖJÕUKRIIS VANGLATES: milliseid riske võib töötajate nappus kaasa tuua?
03.06.2019
Soome ettevõtte eestlasest juht: meil on valehäbi olla spetsialist, kõik kipuvad juhtideks
22.05.2019
Halduskohus jättis rahuldamata riigireetur Simmi kaebuse minister Reinsalu vastu
13.05.2019
Kinnipeetavate naised käisid Tallinna vanglaga kohut ja soovivad seadusemuudatust: laps isegi ei tunne enam oma isa

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee