Maailm

Põhjalikult uuendatud kell 14.10

SUURÕNNETUS BUDAPESTIS: Doonau jõel uppus üle 20 Lõuna-Korea turisti (5)

Toimetas Aadu Hiietamm, 30. mai 2019 14:15
Sündmuskohal.Foto: AP/Scanpix
Ungari pealinnas Budapestis põrkasid kolmapäeva õhtul kella 21.05 kohaliku aja järgi Doonau jõel parlamendihoone lähistel kokku kaks laeva. Neist üks läks ümber ja uppus vähem kui minutiga. Laevas viibis 35 inimest, kellest 30 olid turistid Lõuna-Koreast, kolm reisijuhid ja kaks meeskonnaliikmed. Eluga pääses seitse inimest. Neljapäeva lõunaks oli leitud seitsme inimese surnukehad ning 21 inimese otsinguid jätkati, vahendab Bild Online.   

Sündmuskohal.Foto: EPA/Scanpix

Uppunud laev Hableány (Merineitsi) on 26 meetrit pikk ja kuulub firmale Panorama Deck. Laeva pardal olnud peamiselt 40-50aastased Lõuna-Korea turistid viibisid ringsõidul kuues Ida-Euroopa riigis ning õhtune ringsõit Doonaul oli viimane punkt nende Ungari reisiprogrammis.

Paraku põrkas kahetekiline Hableány tugevas vihmasajus kokku Šveitsi lipu all sõitva endast tunduvalt suurema laevaga Viking Sigyn. Selle pikkus on 135 meetrit ja kodusadam on Basel.

Suurema laeva pardal keegi vigastada ei saanud, kuid Hableány uppus 70 sekundit pärast kokkupõrget. Uppunud laeva reisijad päästeveste ei kandnud. Veetemperatuur oli Doonau jões õnnetuse ajal umbes 12 kraadi Celsiuse järgi. Päästetöid raskendas kiire jõevool. Kahe uppunu surnukehad leiti kaugel õnnetuskohast.

Õnnetuskohal jätkati täna otsinguid. Foto: AP/Scanpix

Esialgu ei ole teada, mis kahe laeva kokkupõrke põhjustas. Uurijad ei välista inimlikku eksimist.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee