Eesti uudised

Labane spämm või kodanikuaktiivsus? Ringhäälingunõukogu mattus petitsioonide laviini alla (37)

Asso Ladva, 29. mai 2019 19:19
Foto: PantherMedia/Scanpix

„Laupäeva hommikul hakkas laviin tulema, iga kahe minuti tagant kiri. Selge, et tegu on organiseeritud levitamisega. Õnneks ma leidsin selle rakenduse, mis saadab need petitsioonid kohe rämpsposti, üles, aga nende sadade ühesuguste kirjade vahele võis mõni vajalik kiri ka ära kaduda,“ kirjeldab ringhäälingu nõukogu esimees Rein Veidemann oma välkpostkastis toimuvat.

E-kirjade laviini allikas on sihtasutus Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks, mis nõuab rahvusringhäälingult poliitikasaateid, mida juhiksid konservatiivsete vaadetega inimesed. Sihtasutuse uudisteportaalis Objektiiv avaldatud petitsioonist võib lugeda, et praegu olevat ERRis saatejuhtideks ainult liberaalsete vaadetega tegelased. Samas portaalis saab petitsioonile anda ka allkirja ja läkitada see kõikidele ringhäälingunõukogu liikmetele.

„Tegu on kodanikuaktiivsusega, mis on iseenesest ju tore,“ sõnab ajakirjandusõppejõud Pille Pruulmann-Vengerfeldt, kes peab ringhäälingunõukogu liikmena samuti ummistunud postkasti lahti harutama. „Kuigi petitsiooni tekstis on öeldud, et see on koostatud konstruktiivses vaimus, on selle teostus häiriv. Jah, petitsioon peabki olema häiriv, muidu seda ei märgata, aga siin kadus konstruktiivsus ära.“

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

28.04.2019
Seisukoht | ERRis ei hauguta
26.04.2019
Vilja Kiisler EKRE trollidest: mõned ütlemised olid sellised, et neid korrata ei ole võimalik
09.04.2019
EKRE | Juhend õige ajakirjanduse tegemiseks
28.03.2019
Martin Helme nõuab: ERR peaks karistama EKRE-kriitilisi ajakirjanikke

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee