Eesti uudised

Peatoimetajad nõuavad postiseaduse täitmist (7)

Ohtuleht.ee, 29. mai 2019 19:00
Foto: Teet Malsroos
Eesti Meediaettevõtete Liitu kuuluvate väljaannete peatoimetajad pöörduvad Eesti Vabariigi valitsuse poole palvega tagada postiseaduses sätestatud universaalse postiteenuse täitmine, konkreetselt perioodika kojukanne seaduses ettenähtud päevadel ja vastavalt kvaliteedistandardile.

Eesti peatoimetajate poolt saadetud pressiteates juhitakse tähelepanu, et praegu on Eestis tekkinud olukord, kus mitmes piirkonnas, näiteks Raplamaal ja Jõelähtme vallas Harjumaal, ei jõua post tellijateni mitme päeva jooksul, mistõttu on lugejad hakanud ajalehtede tellimustest loobuma.

„Anname endale aru Omniva majandusprobleemidest, kuid eelmisel aastal suurendas riik maakojukande dotatsiooni poole miljoni euro võrra ning nüüd on dotatsiooni suuruseks 1,8 miljonit eurot aastas,“ märgivad peatoimetajad täna peatoimetajate päeval vastu võetud avalduses.

„Oleme asunud Omnivaga läbirääkimistesse selgitamaks, kas see summa on piisav. Loodame, et selles küsimuses jätkub ka kolmepoolne dialoog (riik, Omniva, väljaanded). Olenemata tulemustest, peaks vahepeal olema tagatud teenuse jätkumine vastavalt seadusele.“

Pöördumisele on alla kirjutanud Eesti Meediaettevõtete Liidu peatoimetajad.

Samal teemal

01.08.2019
Omniva jätkab riikliku postiteenuse pakkujana
06.06.2019
Konkurentsiamet algatas Omniva üle järelevalvemenetluse
23.05.2019
Omniva lubab: „Eesti Post toob lehed ja kirjad endiselt inimeste postkastidesse.“
22.05.2019
Omniva plaanib maapiirkondades ka lehed ja kirjad pakiautomaatidesse suunata

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee