Eesti uudised

FOTO | Zuzu Izmailova: kas Rae vald mürgitab Peetri aleviku elanikke? (8)

Juhan Mellik, 29. mai 2019, 14:59
Järveküla bussipeatus Peetri alevikus. Foto: Zuzu Izmailova/Facebook
Eestimaa Roheliste juht Zuzu Izmailova avaldab Facebookis imestust selle üle, et Peetri alevikus pritsitakse avalikku ruumi taimekaitsevahendeid, mis sisaldavad mürgist glüfosaati.

Izmailova toob näitena Järveküla kooli bussipeatuse, mida ümbritsevad kõrbenud murulaigud, millesarnaseid võivat kohata kogu Peetri alevikus. „Täiesti lubamatu käitumine!” kirjutab Izmailova.

„Glüfosaati sisaldavate taimekaitsevahendite kasutus koolialadel, laste mänguväljakutel ning tervishoiuasutuste vahetus läheduses on keelatud.”

Et tegu on mürgise ainega, olevat tunnistanud ka valla teehoiuspetsialist. Elanike sõnul on ainet pritsitud väga paljudesse kohtadesse – ka sinna, kus liiguvad lapsed ja koduloomad. Lähedal asub ka Ülemiste järv, kust lõviosa pealinna elanikest saab oma joogivee.

Glüfosaat on hormoonsüsteemi häiriv kemikaal, mis on eriti ohtlik lastele ja noortele. 

Vaata siit Zuzu Izmailova pöördumist täismahus.

8 KOMMENTAARI

k
Katrin 31. mai 2019, 08:31
Tõsi, et Rae vallas on probleem nii haljastuse kui heakorraga. Aianduses ja haljastuses peaks mürgitamine olema KEELATUD. Inimene peaks suutma kasutada oma käsi ja lõpetama maa kurnamise mürkidega.
t
Tore muru 30. mai 2019, 12:31
Rae vallas ei tegelda vallamaadel piisavalt ei lumekoristuse ega haljasalade hooldusega. Talvel on kooli lapsi võimatu jalgsi saata, sest kõnniteed on lahti ajamata, suvel lokkab muru vallamaadel üle pea. Pool siin elavast rahavast on ju Tallinnasse sisse kirjutatud, mõelge selle peale.
Loe kõiki (8)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee