Krimi

AHISTAJA MUSTERNÄIDIS: mees saatis oma äripartnerile loetud kuude jooksul 2000 ähvardussõnumit (3)

Eesti Ekspress, 29. mai 2019 08:37
Foto: Teet Malsroos
Põhja Ringkonnaprokuratuur uurib juhtumit, kus üks mees teist meest ahistavalt jälitas ja teda ähvardavate sõnumitega pommitas, põhjuseks tüli koos äri tegemisel.

Tuntud vandeadvokaat Sven Sillari kaitse all olev Indrek pommitas möödunud aasta maist kuni oktoobrini oma äripartnerit sõnumitega, milles lubas talle „hambad kurku lüüa“ ning roppustest ja tapmisähvardustest kubisevaid sõnumeid said ka ohvri ema ja elukaaslane. Kokku saatis Indrek viie kuu jooksul kannatanutele 2000 sõnumit – keskmiselt 13 sõnumit päevas ja sõnumite saatmiseks kasutas Indrek koguni 73 eri kõnekaarti.

Põhja Ringkonnaprokuratuuri abiprokurör Maksim Kink esitas mullu novembris Harju maakohtule taotluse kohaldada Indreku endise äripartneri ja tema pereliikmete kaitseks Indrekule ajutist lähenemiskeeldu – keelata tal nendega suhtlemine vahetult, posti või elektroonilise sidevõrgu vahendusel ning minna neile lähemale kui 50 meetrit ning nende elukohtadele lähemale kui 100 meetrit. Kuigi Harju maakohus jättis alguses lähenmiskeelu kohaldamata otsustas Tallinna ringkonnakohus selle otsuse ümber teha, et kaitsta Indreku äripartneri eraelu ja vaimset tervist.

Refereeritud artikli täistekst Eesti Ekspressis.