Tartu Ülikooli raamatukogu direktor Martin HallikFoto: Aldo Luud
Eesti Ekspress 29. mai 2019 07:26
Möödunud nädalal tuli uudis, et prokuratuur saatis Martin Hallikuga seotud kriminaalasja üldmenetluses kohtusse ja süüdistab Tartu Ülikooli raamatukogu endist direktorit kahes seksuaalkuriteo episoodis.

Samas on kohtutee alguses selge, et vähesed kuulevad, mis juhtus edasi hetkest, kui Hallik astus mullu juulis Prantsusmaal naiskolleegi hotellituppa. Oma ülemuse vastu prokuratuurile avalduse esitanud naine arvestab, et Hallik võib kohtus lõpuks ka õigeks jääda, kuna juhtumil ei olnud piisavalt tõendeid ega pealtnägijaid.

Sündmused said alguse 2017. aasta detsembris, mil Eesti Rahva Muuseumi endises majas toimunud jõulupeol pakkus Hallik end ühele naisele saatjaks ja jõudnud naise koduni üritas teda suudelda. Juulis sõideti Prantsusmaale Euroopa teadusraamatukogude ühenduse konverentsile ja kuigi konverents ei puutunud tema valdkonda oli naine samuti sõitjate nimekirja lisatud ning seal oli Hallik õhtul tunginud tema hotellituppa. Pärast reisi tööl jätkunud ahistamine ei jätnud naisele muud valikut kui lahkumisavaldus lauale panna ja nüüd, pärast Halliku õigeksmõistmist töövaidluskomisjonis, on kannatanul hirm, et mees võib liiga väheste tõendite tõttu karistusest pääseda.

Refereeritud artikli täistekst Eesti Ekspressis.