Poliitika

Jaak Madison paljastab, mida ta sooviks europarlamendis korda saata (71)

Kristjan Väli, 28. mai 2019 21:55
Jaak Madison.Foto: Erki Pärnaku

Europarlamendi saadik Jaak Madison ütleb, et kavatseb koos teiste parempoolsete erakondadega asuda kaitsma rahvusriikide huve. Marina Kaljurand sõnab, et täpsetest plaanidest on veel vara rääkida – enne tuleb teistega aru pidada.

Esimest korda lähevad europarlamenti Marina Kaljurand (SDE), Jaak Madison (EKRE) ja Sven Mikser (SDE). Urmas Paet (RE), Yana Toom (KE) ja Andrus Ansip (RE) jätkavad oma varasemat tööd. Juhul kui Brexit läbi läheb ja Suurbritannia lahkub Euroopa Liidust, on saadikukoht olemas ka Riho Terrasel (Erakond Isamaa). Uurisime, milliste komisjonidega seovad end uued tulijad ja millised on vanade olijate tulevikuplaanid.

Jaak Madison tunnistab, et veel on väga vara midagi kindlalt öelda, kuid võimalusel soovib ta olla välisasjade, siseturu ja tarbijakaitse ning põllumajanduse ja maaelu arengu komisjonide liige. „Eks praegu on supp veel üpris kuum, et täpselt öelda, kuid kindlasti on eesmärgiks teha koostööd teiste parempoolsete erakondadega, kaitsmaks rahvusriikide huve ning blokeerida nii palju kui võimalik Euroopa Komisjoni ja Euroopa Parlamendi meile kahjulikke algatusi,“ lausub Madison.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

28.05.2019
VISIITSUHTED: Brüsselisse kolivate eurosaadikute kaasad jäävad igatsedes kodumaale
28.05.2019
Sven Mikser otsustas europarlamendi kasuks ega kandideeri enam sotside esimeheks

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee