Maailm

KAHTLANE KEHAVÄÄNAMINE: Iraani politsei arreteeris 30 joogahuvilist (2)

Toimetas Greete Kõrvits, 28. mai 2019 19:47
Foto on illustreerivFoto: MARIANNE LOORENTS
Iraani politsei vahistas 30 privaatses joogatunnis osalenud inimest, kirjutab BBC. Korrakaitsjad tuvastasid üritusel mitu moraalset rikkumist.

Gorgani linnas toimunud massivahistamise järel läks Iraani sotsiaalmeedia kihama. Skandaalne joogatund leidis aset treeneri eramajas ning sellest võtsid osa nii mehed kui naised.

Samal teemal

Kohalik politseiametnik selgitas, et vahistatute seas on ka joogainstruktor ise, kes reklaamis üritust Instagramis ning kel polnud luba tundi korraldada. Ta lisas, et osalejad kandsid väga ebasündsaid kehakatteid ning käitusid samuti äärmiselt ebasobivalt. Milliste rõivaste ja käitumisviisidega täpselt tegu oli, võimud avaldada ei soovi. Küll aga kinnitas ametnik, et hoidsid kahtlasel tegevusel juba tükk aega silma peal.

Islamifundamentalistlik süsteem Iraanis ei luba meestel ja naistel mingeid spordialasid koos harrastada. Vähe sellest, professionaalsel tasemel joogatunnid on riigis samuti täiesti keelatud. 2017. aastal keelas Iraani spordiministeerium zumbatunnid ning „igasuguse koordineeritud liikumise või kehaväristamise õpetamise“.

Samal teemal

29.10.2021
TERVIK ON OLULINE: spordialad, mis turgutavad nii keha kui vaimu
20.04.2019
ÄRA TEE SÜDAMELE LIIGA! 10 soovitust, kuidas targalt treenida. Sobib ka ülekaalulistele!