Kert Kingo.Foto: Tiit Tamme
Geenius.ee, Ohtuleht.ee 28. mai 2019 17:00
Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kert Kingo (EKRE) sõnas eelmisel nädalal, et kavatseb ministrina vältida välisreise nii palju kui võimalik. Lisaks järgmisel nädalal Jaapanis toimuvale IT-ministrite G20 tippkohtumisele ei läinud minister Kingo ka eile Brüsselisse, kus ta pidi osalema Euroopa Liidu nõukogu kohtumisel, kirjutab Geenius.ee.

Just Brüsseli-visiidi tõttu sai Kingo veel enne selle toimumist noomida riigikogu väliskomisjonilt, kuna ei käinud riigikogulastele tutvustamas seisukohti, mida ta Eesti esindajana kavatseb nõukogus esindada.

“Igal juhul reedel öeldi, et ta pidi pühapäeval Brüsselisse lendama, aga jumal temaga," ütles riigikogu väliskomisjoni aseesimees Marko Mihkelson, kelle hinnangul oleks Kingo käitumine uskumatu, kui see tõele vastaks.

Õhtulehele on superministeeriumist viidatud, et Kingo tõepoolest ei lennanud Brüsselisse. Selgituseks toodi asjaolu, et Kingo viibis selle asemel riigieelarve strateegia arutelul. Tegu on dokumendiga, mis kaalub üle kohtumise Brüsselis.

"Jah, minister Kert Kingo ei osalenud esmaspäeval Euroopa Liidu nõukogu kohtumisel, kuna osales koos ülejäänud valitsusega riigieelarve arutelul," kinnitas majandus- ja kommunikatisooniministeeriumi pressiesindaja Laura Laaster Õhtulehe päringule. "Riigieelarve strateegia oli tõesti ainus põhjus [miks Brüsselisse ei mindud] ja ka mitteminemise otsus sündis alles reede pärastlõunal, mil selgus strateegia arutelu aeg."