Eesti uudised

VIDEO | „MENDID TULEVAD!“ Tagaotsitav Pärnu nolk kutsus endale politsei, aga hakkas kinnipidamisele jõuliselt vastu (120)

Egert Pärna, 28. mai 2019 16:56
Internetis ringlev video noorest pätist, kes politseile vastu hakkab. Foto: Snapchat
“T**a, mendid tulevad,” karjub noormees enda sõpradele. Patrull saabub maja ette, et vahistada kohtu poolt tagaotsitav isik. Väljakutse tegi 18aastane tagaotsitav ise, sõbrad otsustasid kogu vahejuhtumi sotsiaalmeediaplatvormil Snapchat sõpradele üle kanda.

Politseile tehti väljakutse möödunud pühapäeva lõunal, üks kohtu poolt tagaotsitav isik soovis ennast ise politseile üles anda. “Politsei sõitis kohale korterisse, kuhu väljakutse tehti. Korteris olnutest üks oli 18aastane tagaotsitav mees, kes keeldus politseinikega vabatahtlikult kaasa minemast. Politseinikud hoiatasid noormeest, et kui ta vabatahtlikult kaasa ei tule, siis tuleb neil tema jaoskonda toimetamiseks kasutada sundi. Kui politseinikud asusid meest kinni pidama, hakkas ta ametnikele vastu, vehkides käte ja jalgadega,” kirjeldas vahejuhtumit Pärnu politseijaoskonna juht Üllar Kütt.

Video pealt on näha, kuidas politseinikud hakkavad noormeest vägisi korterist välja viima. Küti sõnul on klipist puudu aga tähtis lõik. Nimelt võtsid video postitajad välja kinnipidamisele eelnenud olukorra, milles 18aastane noormees solvas korduvalt politseiametnikke. 

“18aastast meest on varem karistatud raskete kehavigastuste tekitamise, avaliku korra rikkumise, ähvardamise, narkokuritegude ja võimuesindajale vastuhakkamise eest. Meest otsiti taga, sest ta ei olnud ära teinud talle kohustuseks pandud ühiskondlikult kasulikku tööd,” täpsustas Kütt.

Videos nähtav juhtum on politseitöös tavapäratu. "Üldjuhul ei ole tavaline, et tagaotsitav endale ise politsei kutsub ja kui politseinikud kohale lähevad, siis ta vabatahtlikult nendega kaasa ei lähe," täpsustas Kütt. “Tagaotsitavate kinnipidamisel kasutavad politseinikud vajadusel sundi ja erivahendeid,” lisas Kütt.

Jaoskonna juht tõdes, et politsei töö on üldiselt avalikus kohas toimuv ja kõigile ametlikult nähtav. “Salvestamine iseenesest ei ole keelatud, kuid on oluline teadvustada, miks ja mis eesmärgil seda tehakse. Isikuandmete kaitse seadus ütleb, et avalikus kohas võib enda tarbeks filmida, kuid salvestise avaldamiseks peavad sellel olevad isikud nõusoleku andma. Teatud juhtudel kohustab seadus meid piirama avalikkusele kättesaadavat infot. See võib sõltuvalt olukorrast tähendada ka sündmuskohal toimuva salvestamise keelamist,” kommenteeris Pärnu politseijaoskonna juht.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee