Maailm

Läti kavatseb Eesti jälgedes alkoholiaktsiisi langetada (133)

Toimetas Aare Kartau, 28. mai 2019 14:30
SuperAlko pood Lätis.Foto: Robin Roots
Läti rahandusministri sõnul arutatakse lõunanaabrite juures samuti võimalust alkoholiaktsiisi vähendamiseks, vahendab NRA.lv.

Eesti valitsus otsustas 1. juulist vähendada alkoholiaktsiisi 25% võrra. See on ajanud tagajalgadele ka meie lõunanaabrid, kes ei soovi piirikaubanduse näol avalduvast tuluallikast lihtsakäeliselt loobuda.

Läti rahandusminister Jānis Reirsi sõnul on oluline jääda konkurentsivõimeliseks ning ta ei näe alkoholiaktsiisi langetamises mingit probleemi. Hetkel ei suuda Reirs ennustada, kui palju Lätis maksu langetatakse, küll aga tõdes, et aktsiis võib langeda selle aastanumbri sees. Kõik oleneb sellest, kui kiiresti erinevate osapoolte vahel konsensus leitakse.

Samas rõhutas Reirs, et kui otsustatakse aktsiisi langetada, siis tuleb mõelda kompensatsioonimeetmetele – nimelt millest saada lisatulu või vähendada kulusid. Praegu ei osanud Läti rahandusminister öelda, kust eelarvepuudujääk võtta.

Reirsi sõnul on Läti Alkoholitööstuse Liit oodatud samuti hindama Eesti aktsiisilangetamise mõju Läti majandusele ning arutama, kuidas mõjutab see piirikaubandust.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee