Eesti uudised

NÄDAL TRAAGILISEST ÕNNETUSEST | Tallinna kesklinna vanem: linnades tuleb rongide kiirust alandada (57)

Johanna-Kadri Kuusk, 28. mai 2019, 13:12
Foto: Tiina Kõrtsini
Tallinna kesklinna vanem Vladimir Svet märkis, et rongide kiirust peaks ohutuse mõttes linnas vähendama. 

„Tahaks korra tulla tagasi eelmisel nädalal Luite raudteeülekäigul juhtunud tragöödia juurde. Kohtusime möödunud reedel Eesti Raudtee, Transpordiameti ja liikluspolitsei esindajatega, et arutada Jüri Aarmaga juhtunud õnnetust ja üldist turvalisust ülekäikudel,“ kirjutas Svet Facebookis.

Tallinna Kesklinna vanem Vladimir SvetFoto: Heiko Kruusi

Olulisemate punktidena, tõi Svet välja selle, et Eesti Raudtee viib praegu läbi riigihanget foori- ja helisignaalide paigaldamiseks. Kokkuleppe järgi on Luite ülekäik esimeste seas, mis korda tehakse.

Svet märkis, et lisaks eelnimetatud muutustele peaks ülekäikude juures olema veel rohkem jalakäijaid ja jalgrattureid hoiatavaid liiklusmärke.

„Jätkame suhtlemist nimetatud asutustega, et parandada turvalisust nii Luite ülekäigul, kui ka muudel Eesti Raudteele kuuluvatel ülekäikudel. Kohtume varsti eraldi Edelaraudteega, et arutada nende ülekäigu (Tallinn-Väike) turvalisemaks muutmist. Veel kord kaastunne Jüri Aarma lähedastele,“ kirjutas Svet.

„Seal Luites on suur kurv, mille taga võib rong ilmuda väga lühikese "ettenägemise" ajaga. Kuna linnas üldiselt kehtib 50 km/h nõue, siis inimestel, kes ülekäigu ületavad, on kergem aru saada, kas nad rongist ette jõuavad, vaid tasub siiski oodata tema läbisõitmist. Rääkimata sellest, et väiksem kiires võrdub rohkem aega reageerimise peale. Tõsi küll, meil pole kindlust, kas see just möödunud õnnetust ära hoida saanuks, aga liikluseksperdid on seisukohal, et see tõstaks turvalisust. Samas kui ajakadu on minimaalne. Probleem on selles, et see võib mõjutada tervet graafikut,“ kirjutas ta.

57 KOMMENTAARI

e
29. mai 2019, 11:24
Ehitada,panna, lisada, paigaldada...ta ronib ikka ette..kaks inimest igale ülekäigule viledega,lampidega, karjudes...valvama.kilomeertrid juhet ja koerad ka.....
a
Aitab juba. Punkt 29. mai 2019, 11:19
Inimesel on silmad ja kõrvad.punkt. keegi ei saa kuidagi neid rongi ette minejaid takistada..kui tagab ronib üle vee ja mäe läks,siis läks .kes mõtleb rongijuhile?!!
Loe kõiki (57)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee