Hispaania piirivalvurite poolt leitud immigrant, kes oli sõidukisse peidetud.Foto: AFP/Scanpix
Toimetas Aare Kartau 28. mai 2019 12:16
Hispaania piirivalve leidis auto kindalaeka ja mootori vahele pressitud Maroko immigrandi, kes soovis ebaseaduslikult Euroopasse saabuda, teatab EveningStandard.

Teisipäeval Hispaania piirivalve poolt avaldatud fotodelt on näha, et 20. eluaastates mees oli peidetud auto armatuurlaua taha. Sõiduk peeti Beni-Enzari piiripunktis kinni ning piirivalvurid leidsid kindalaekast paistva immigrandi. Ta oli vaid üks kolmest inimesest, kes kolme tunni jooksul analoogses olukorras kinni peeti. 

Hispaania piirivalve sõnul leiti järgmisest autost teine põgenik, kes oli paigutatud mootori juurde. Veidi hiljem avastati ka kolmas immigrant, kes oli surutud järjekordse sõiduki tagaistmete taha. Tabatud piiriületajad olid 15aastane tüdruk ning 20- ja 21aastased mehed – nad vajasid tervisele ohtlikust peiduurkast pääsedes arstiabi. Vahistati ka kolm marokolasest autojuhti, kes olid üritanud immigrante Euroopasse smugeldada.

Varem samal päeval avastati ka neljas immigrant, kes leiti prügiautost ohtlikust positsioonist. 20aastast meest ähvardas seal surnukspressimine.

Foto: AFP/Scanpix

Maroko on dokumentideta migrantide jaoks saanud populaarseks riigiks, mille kaudu Euroopasse suunduda – nad ei pea algselt selleks isegi Vahemerd ületama, sest Maroko rannikul asuv Melilla kuulub Hispaaniale. Euroopasse smugeldamiseks leitakse erinevaid võimalusi – näiteks jaanuaris leiti samast piiripunktist kaks meest madratsite seest.