Foto: Robin Roots
Toimetas Johanna-Kadri Kuusk 28. mai 2019 11:20
Esmaspäeva hommikul said Sillamäe Vanalinna kooli 5. klassi õpilased hirmsa ehmatuse, kui enne tundide algust tuli nende juurde ebaadekvaatse käitumisega mees, kaasas nuga ja püstolit meenutavad esemed.

38aastane mees oli ühe 5. klassi õpilasega ka vägivaldne. Pärast vahejuhtumit klassiruumis liikus mees veel koolimaja peal ringi ja sattus ühe 9. klassi õpilasega sõnavahetusse, keda ta lõpuks tõukas ja samuti relvaga ähvardas. Lõpuks lahkus mees koolist teadmata suunas.

Narva politseijaoskonna noorsoopolitseinik Andrei Jarovoi sõnas, et mees tuli hiljem ise Sillamäe konstaablijaoskonda, kus ta kuriteos kahtlustatavana kinni peeti. „Juhtunu asjaolude väljaselgitamiseks alustas politsei kriminaalmenetluse. Lisaks kohtueelse menetluse läbiviimisele pakume omalt poolt koostöös kooliga igakülgset abi ja tuge lastele, kes selle vahejuhtumiga on otseselt seotud või sattusid seda pealt nägema.“

Prokurör Ragnar Plistkini sõnul ei ole vägivald ega relvadega ähvardamine probleem ühelegi lahendusele. „Seda enam ei sobi vägivald koolimajja. Suhtume Sillamäe Vanalinna kooli juhtumisse väga tõsiselt. Täiskasvanu ülesanne on õpetada lastele probleemide lahendamist ilma vägivallata, seega ei saa laste kallal jõu tarvitamine kunagi olla õige lahendus. Mees peeti eile kinni ning prokuratuur taotleb täna kohtult tema vahistamist,“ kommenteeris ta.

Meest ei ole varasemalt kriminaalkorras karistatud.

Andrei Jarovoi sõnul teeb politsei koolidega pidevat koostööd, et koolikiusamist ära hoida. „Koolil on väga suur roll koolikiusamise ennetamisel ja märkamisel. Muuhulgas on koolidel hea võimalus liituda SA Kiusamisvaba Kooli projektiga, mis pakub koolidele ja õpilastele loenguid ja tõstab teadlikkust koolikiusamise ja selle kahjulike tagajärgede osas,“ lisas noorsoopolitseinik.

Samal teemal

Kommentaarid  (16)

29. mai 2019 04:17
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
AGA Sadistlikud sarimõrvarid ikka veel vabaduses ! 29. mai 2019 04:19
Tingimusteta kapituleeruma, vastupanuta allaandma, tingimusteta alistuma !
Nii ongi 28. mai 2019 21:57
Mina olen oma tûtart kogu aeg niimoodi kasvatanud, et kui kiusaja ikka sinu jutust aru ei saa ja edasi teeb, siis tulebki vôtta nàiteks vàike tool vôi botas vôi seljakott ja kiusajale piki kaalikat anda!
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS