Maailm

Täiendatud kl 16. 30

VÄGIVALD JAAPANIS: mees ründas koolilapsi noaga, kaks inimest on surnud (15)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, Greete Kõrvits, 28. mai 2019, 16:30
Foto: AFP/Scanpix
Tokyo lähedal asuvas linnas sattus rühm bussi ootavaid põhikoolilapsi kohutava rünnaku alla, kui noaga mees üritas neid pussitada.

BBC andmetel sai Kawasaki linnas juhtunud rünnakus viga 18 inimest, kellest 16 on koolitüdrukud. Surnud on kaks, kellest politsei kinnitusel üks oli 11aastane tütarlaps Hanako Kuribayashi ja teine täiskasvanu, 39aastane Satoshi Oyama. Hukkunud meesterahvas töötas Jaapani välisministeeriumis ning oli ühe koolitüdruku isa, kes last bussile saatma tuli. Kool, mille õpilased bussile valmistusid minema, on kohalik katoliiklik erakool.

Ründaja oli 50ndates eluaastates mees, kes pärast rünnakut iseennast kaela pussitas ja siis kinni peeti. Ta suri hiljem enda tekitatud vigastustesse. Veel ei ole teada, miks mees lapsi ründas. Pealtnägijad ütlesid NHK andmetel, et ründajal oli mõlemas käes nuga. Lühikeste juuste ja prillidega mees karjus, et  „tapab lapsed ära“. Pärast ohvrite pussitamist bussi ukse juures ronis ta sõidukisse ja jätkas jõhkrat rünnakut seal. Vägivallajuhtumit lahendama tulnud politsei leidiski sündmuspaigalt kaks nuga.

Koolibussiga lastele järele tulnud juht selgitas NHK-le, et ta nägi ründajat lähenemas 6–7aastastele tüdrukutele, kes olid bussile minekuks haneritta võtnud.

Juhtunu pealtnägija kirjeldas, et nägi meest hiljem bussipeatuse läheduses veritsemas. „Nägin põhikoolilapsi maas lebamas... see on vaikne piirkond, on väga hirmus näha midagi sellist juhtumas,“ kirjeldas ta. Sedasorti vägivallateod on Jaapanis äärmiselt ebatavalised. Vägivallakuritegude poolest on Jaapan üks maailma madalaima tasemega riike. Siiski võib viimastel aastatel täheldada mõningast tõusu just terariistadega toime pandud kuritegude arvus.

Sündmuspaigal on mitu politseiautot, kiirabi ja tuletõrjeautot. Kohapeal on püsti pandud ka telgid, milles vigasaanutele arstiabi anda.

Peaminister Shinzo Abe avaldas hukkunute lähedastele sügavat kaastunnet. Ka Kawasaki elanikud hakkasid sündmuskoha ümber tõstetud piirdeaia juurde lilli ja küünlaid tooma.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee