Eesti uudised

KAKS MILJONIT EUROT: Kuuuurijalt Katrin Lustilt nõuab ärimees Iraj Zand vaid poole summast (109)

Juhan Haravee, 27. mai 2019 20:05
PÜSTI, KOHUS TULEB: Katrin Lusti sõnul võib tema vastu esitatud miljonihagi rahuldamine luua ohtliku pretsedendi.  Foto: Erki Parnaku

Ajakirjanik Katrin Lust ütles 27. mail Harju maakohtus, kus arutakse tema vastu esitatud miljonihagi, et ei mõista siinseid advokaate, kes on valmis esindama rikast välismaalast, et pressida noorelt Eesti naiselt hiigelsummat välja. „Täna sünnib siin suur asi,“ lausus tuhandete lemmik enne õigusemõistmise algust, viidates hetke ajaloolisele tähtsusele.  

Keskpäeval algas Harju maakohtus ärimees Iraj Zandi (72) esitatud hagi arutamine. Hageja nõuab selles ajakirjanik Katrin Lustilt (37) ja ASilt All Media Eesti ajakirjanduses avaldatud ebaõigete andmete ümberlükkamist ning kostjate tegevusega talle tekitatud varalise ja mittevaralise kahju hüvitamist. Mullu oktoobri alguses kinnitasid mitu noort naist TV3 „Seitsmestes uudistes“, et neid vahendati elava kaubana Iraj Zandi nimelisele ärimehele. Mitte oma esimeses nooruses ettevõtja olevat pakkunud tütarlastele seksi eest raha ja kingitusi. Pärast šokeeriva uudise avalikkuse ette jõudmist arendas Lust teemat edasi oma saates Kuuuurija“, kus jagas oma õõvastavaid muljeid ka Zandi väidetav ohver Madli Vilsar, kes aga hiljem süüdistused tagasi võttis. 

Juba läinud aasta novembri alguses oli selge, et skandaali keskmesse sattunud ärimees ei kavatse asja nii jätta ning pöördub oma hea nime kaitseks kohtusse. Peagi polnud enam seegi saladus, milline summa tuleb Lustil igaks juhuks kõrvale panna, kui õigus peaks kohtus välismaisele ärimehele jääma – üks miljon eurot ja ei sentigi vähem. Eesti kohtupraktikas pöörab selline nulliderohkus kindlasti uue ja huvitava lehekülje. Olgu aga kohe ära õiendatud siiani visalt leviv väärtõlgendus, nagu piirduks Zandi esitatud hagi vaid miljoniga. Miljon eurot tuleb hageja arvates välja käia nii Lustil kui ka ASil All Media Eesti, kellel olevat hagejate meelest samuti midagi pistmist mullusügisese kõmulise „Kuuuurija“ saatega. Niisiis, häbistatud ettevõtjal on vaja saada talle tekitatud mittevaralise kahju eest kahelt kostjalt kätte vähemalt kaks miljonit eurot. Varalised kahjud, millega tuleb Lustil ja aktsiaseltsil samuti arvestada, jäävad miljonist tublisti allapoole: ajakirjanik peaks oma miljonile lisama ca 70 000 eurot ja All Media tekitatud kahjusumma vajab veel täpsustamist, sest vandeadvokaat Paul Keres tuletab kohtule meelde, et ülimenuka saate ajast oli osa müüdud ka reklaamile.    

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

03.09.2019
LÜNK SEADUSES VÕI VALE TÕLGENDUS? Naine käib kohut eksabikaasa võlgade pärast
23.07.2019
Zand palkas eradetektiivid ja nõuab TV3 omanikult 15 miljonit kahjutasu. Unustatud pole ka Katrin Lust
28.06.2019
KOHTUMINE FÄNNIGA | Katrin Lust: minust salaja fotode tegemine on nagu vargus!
13.06.2019
Katrin Lust on hädas fännidega, kes teda salaja tänaval pildistavad: see on väga ebamugav tunne

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee