Eesti uudised

PIINAV KOOLIPINK: miks peavad lapsed koolis juunini aega täis tiksuma?! (33)

Ohtuleht.ee, 30. mai 2019, 10:18
Foto: PantherMedia/Scanpix
„Mu poeg lõpetab tänavu põhikooli, aga kaks tütart käivad algklassides. Juba aastaid olen mõelnud, et miks seda kooliaastat nii meeletult venitatakse. Kellele seda vaja on?“ kirjutab Õhtulehele 40aastane Anne.

„Tänavu oli lastel üks vaheaeg juures, kuid õppetööga on nad ikkagi ilusti järjel. Ma ei näe ühtegi põhjust, miks peaks lapsi veel poole juunini koolis kinni hoidma. Võibolla klassid, kel ees seisab lõpetamine, aga algklassid – neil võiks kool maikuuga lõpu saada,“ arvab Anne.

„Kõigis ainetes on neil kordamine, kuid on näha, et lastel on asjad ilusti õpitud. See tähendab ka seda, et nad on oma puhkuse juba välja teeninud,“ täpsustab Anne, et sellest on juttu olnud ka teiste vanematega.

„Enamus leiavad, et see on lihtsalt üks tühi istumine ja aja täis tiksumine. Kellele seda ikkagi vaja on? Lapse peab varakult ärkama ja suruma end raamidesse. Mõni vanem vajab lapsehoidu – eks need kiidavad heaks, et lapsed peavad pikemalt koolis käima, aga muidu – täiesti mõttetu tegevus. Kui laps on juba esimese klassiga hakkama saanud, siis saab ta ka kodus vanemate tulekuni hakkama,“ ei mõista naine neid vanemaid, kes kooli lapsehoiuks peavad.

„Me elame paindlikus maailmas, kus iga tegevus peaks olema mõtestatud. Aga mitte ei saa aru põhjusest, miks seda aega suvevaheajani venitama peab. Ega kogu aeg ei saa ka ekskursioonidel ja õppekäikudel käia,“ on Annel lastest kahju.

Kallis lugeja – mida sina arvad? Kas suvevaheaeg koolides võiks alata varem?

33 KOMMENTAARI

v
Vanem 31. mai 2019, 11:00
Samas soomes alustavad ka kooli poole augusti pealt ja lõpetavad juuni algusega. Ja kodus õppida ei anta. Meil antakse kodus lademetes õppida ja kool...
(loe edasi)
h
huvitab 31. mai 2019, 08:26
Mind huvitab, kuidas vanemad suudavad algklasside laste suvevaheaja sisustada. Lapsevanemana mäletan, et 3 kuud ilma koolita, muutus lapsele vahest isegi tüütavaks
Loe kõiki (33)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee