Foto: JOOSEP MARTINSON
Toimetas Hindrek Pärg 27. mai 2019 18:50
Euroopa Parlamendi tööd lõpetavasse koosseisu kuulunud saadikud, kes pühapäeval valitud uues koosseisus ei jätka, saavad olenevalt oma staažist tuhandeid eurosid hüvitist.

Suurima hüvitise - üle 100 000 euro - saab 15 aastat Euroopa Parlamendis töötanud Tunne Kelam, üle 68 000 euro peaks saama Indrek Tarand, alla 10 000 saab Igor Gräzin, vahendab ERRi uudisteportaal

Vastavalt Euroopa Parlamendi liikmetele makstavate tasude ja hüvitiste korrale on europarlamendi liikmel ametiaja lõppemisel õigus saada palgaga võrdset üleminekutoetust, mida makstakse nii mitu kuud, kui mitu aastat kestis tema ametiaeg parlamendiliikmena, kuid mitte rohkem 24 kuud.

Kui endine parlamendiliige saab koha mõnes teises parlamendis või avalikus teenistuses, arvestatakse sealt saadav palk üleminekutoetusest maha. Kui parlamendiliikmel on õigus ka vanadus- või invaliidsuspensionile, ei ole tal õigust saada nii pensioni kui ka üleminekutoetust, vaid ta peab valima ühe neist.

Alates eelmise aasta 1. juulist oli europarlamendi liikme brutokuupalk napilt üle 8757 euro, millest jäi pärast maksete mahaarvamisest 6824,85 eurot.