Eesti uudised

Saade kaob suveks eetrist

Helmede raadiosaate osas algatati väärteomenetlus, kõlakate kohaselt kaob saade eetrist (98)

Viljar Voog, 27. mai 2019 20:15
Martin ja Mart HelmeFoto: Teet Malsroos
Isa-poega Mart ja Martin Helme räägivad igal pühapäeval Tre raadios EKRE-juttu. Pühapäevases saates satuti seadusega pahuksisse.

Helmede raadiosaade on osutunud eriti viimasel ajal väga vastuoluliseks, sest EKRE juhtivpoliitikud kasutavad parteiliikme Siim Pohlaku pakutavat eetriaega, et oma poliitilisi oponente armutult materdada. Pühapäeval satuti ka politsei huviorbiiti, sest Helmed kutsusid inimesi Euroopa parlamendi valimistel EKRE poolt hääletama – see oli aga seadusega keelatud valimisagitatsioon. 

Samal teemal

Politsei kinnitas esmaspäeval Õhtulehele, et Helmede raadiosaate osas alustati menetlust karistusseadustiku paragrahvi §168 alusel, mis käsitleb ebaseaduslikku agitatsiooni. „Raadiosaates kutsuti üles hääletama konkreetse erakonna kandidaatide poolt ja seda edastati kahes raadiojaamas. Politsei tegi ettekirjutuse saatelõikude eemaldamiseks veebist. Kõik täpsed asjaolud on selgitamisel ning menetluse käigus selgub, kes keelu vastu eksis,“ sõnas Põhja prefektuuri vanemkorrakaitseametnik Hannes Küünarpuu. 

Õhtulehele vihjati, et nüüd, kui mõlemad Helmed on aktiivsed valitsuses, jääb saate tegemine juunikuust sootuks pooleli. Rahandusminister Martin Helme selgitas jutu tagamaid: „Me oleme igal aastal suvepuhkusel käinud. Mingit plaani saadet ära lõpetada meil praegu küll pole. Aga selge on see, et suveperioodil teeme pausi – tavaliselt on nii olnud, et viimase saate teeme enne jaanipäeva ehk paar-kolm nädalat veel see kestab.“

Ka Orgo suhtes alustati väärteomenetlust

Politsei teatel ei olnud raadiosaade ainus agitatsioonikeelu rikkumine. „Samuti alustati menetlus masspostitusena saadetud e-kirjade pärast, milles kutsuti valimispäeval üles hääletama konkreetse kandidaadi poolt,“ lisas vanemkorrakaitseametnik, pidades silmas üksikkandidaadina europarlamenti pürginud Erik Orgut. Nimelt saatis toitumisnõustaja pühapäeval laiali e-kirju, milles kutsus inimesi tema poolt hääletama ning muuhulgas ütles, et kui kirja saaja tema poolt ei hääleta, siis on tema hinnangul rasvumine ja ülekaal ning sellest tingitud vaevused normaalne nähtus.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee