Krimi

Tallinnas jäi rattaga sõitnud poiss auto alla, politsei otsib õnnetuse pealtnägijaid (8)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 27. mai 2019 13:07
Foto: Robin Roots
Politsei otsib pealtnägijaid esmaspäeval Rahumäe teel juhtunud liiklusõnnetusest, kus 12aastane poiss jäi reguleerimata ülekäigurajal auto alla.

Õnnetus juhtus hommikul veidi enne kella kaheksat Rahumäe teel „Energia“ bussipeatuse juures. Kannatada sai 12aastane jalgrattur, kellele sõitis ülekäigu rajal otsa sõiduauto Toyota. Vigastada saanud laps viidi Tallinna Lastehaiglasse. Esialgsetel andmetel ei kandnud poiss kiivrit. Autot juhtinud 35aastane naine oli kaine ja tal on vastavat kategooriat juhtimisõigus.

„Konkreetse liiklusõnnetuse kõiki asjaolusid selgitab välja menetlus. Küll on oluline meelde tuletada kõigile noortele jalgratturitele, et kindlasti tuleb enne sõidutee ületamist veenduda, et autojuht on teid märganud ja sõiduk annab teile teed. Alati on turvalisem ratta seljast maha minna ja ületada teed, jalgratas käe kõrval lükates,“ ütles Põhja prefektuuri liiklusjärelevalvekeskuse vanemkomissar Marina Aleksejeva. „Jalgrattur on vähem kaitstud liikleja. Kuni 16-aastastele jalgratturitele on kiivri kasutamine kohustuslik, kuid soovitame kiivrit kasutada kõigile jalgratturitel.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee