Jevgeni SolovjovFoto: Peeter Lilleväli/ Põhjarannik
Toimetas Johanna-Kadri Kuusk 27. mai 2019 12:40
Kohtla-Järve linnavalitsusel ei õnnestunud endist linnapead Jevgeni Solojovi panna hüvitama kohalikule omavalitsusele tekitatud 210 000 eurost kahju, kuna riiikohus ei võtnud linna kaebust arutamisele.

Halduskohus oli varasemalt toonud välja, et linnavalitsus ei saa Solojovi kohtusse kaevata, kuna kahju hüvitamise ettepanekut esitama on piisavalt pädev vaid linnavolikogu ja möödunud nädalal ei võtnud kaebust vastu ka riigikohus, kirjutas ERRi uudisportaal. Riigikohtu pressiesindaja sõnul jättis kohus Kohtla-Järve linna määruskaebuse menetlusse võtmata, kuna ei pidanud seda seaduse ühetaolise kohaldamise või õiguse edasiarendamise seisukohalt oluliseks. Koos kaebuse tagastamata jätmisega mõistis kohus linnalt Solojovi kasuks välja 3000 eurot menetluskulusid.

Viru maakohus tunnistas 2015. aastal Jevgeni Solovjovi süüdi omastamises, konkurentsialastele süütegudele kihutamises ja aususe kohustuse rikkumisega seonduvates kuritegudes, võltsimises ja võltsitud dokumentide kasutamises ning usalduse kuritarvitamises ja karistas teda viieaastase tingimisi vangistusega.

Kohtla-Järve ametivõimud esitasid 2018. aasta mai lõpus Solovjovile kahju hüvitamise hagi 210 000 eurot, kuna kohtus leidis tõendamist tema süüline kahju tekitamine linnale, kuid Solovjov ise ütles, et ta ei ole linnale kahju tekitanud ega kavatse midagi maksta.