Eesti uudised

FOTO | ÜHEST SÄDEMEST PIISAB: Nädalavahetusel põles Hiiumaal mitu hektarit metsa 

Ohtuleht.ee, 27. mai 2019, 11:35
Metsapõleng HiiumaalFoto: Kärdla päästekomando
Reedel süttis Hiiumaal mets, mille kustutamine venis nädalavahetusse. Praegu on välja kuulutatud tuleohtlik aeg ja lõkke tegemisel tuleb olla eriti ettevaatlik.

Reede lõunal teatati häirekeskusele maastikutulekahjust Hiiumaa vallas Kanapeeksi külas. Põles umbes 2 hektarit metsa ning seda ümbritsevat raielanki.

Kuigi turbapinnas tegi kustutustööd raskemaks, aitas leekide levikut piirata põlenguala kolmest küljest piirav raielank, kus kasvas männinoorendik.

Päästetöödel osalesid Emmaste ja Kõrgessaare vabatahtlikud päästjad, Käina ja Kärdla päästekomandod koos ATVde ja päästeautodega.  Lisaks aitas sündmusel logistika ja oma ATVga Kärdla politsei.

Sündmus lokaliseeriti hilisõhtul, kuid päästjad tegid järelkustutust veel laupäevalgi. Põleng kustutati lõplikult alles laupäeva õhtul.

Leekide tekkepõhjus pole veel teada.

Alates 6. aprillist kehtib Eestis tuleohtlik aeg. Tuleohtlikul ajal võib looduses tuld teha ainult selleks ettenähtud kohtades. Lõkke tegemisel nii metsas, maastikul kui ka koduaias tuleb järgida tuleohutusnõudeid.

Päästeamet on välja toonud, et tuleohtlikul ajal pole tulekahju tekkeks palju vaja ja ka halvasti kustutatud ja autoaknast välja visatud koni võib algatada metsatulekahju. 

Samal teemal

16. juuli 2019, 16:22
VIDEO | Metsatulekahju rikkus Horvaatias festivalikülastajate lõbusa peoõhtu

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee