Marina Kaljurand ja Sven Mikser
Kristjan Väli 27. mai 2019 00:55
"Ma käisin maijooksul, kus mu ümber oli 15 000 naist, ja ma mõtlesin, et kui isegi pooled neist mulle oma hääle annaksid. Ja nüüd on need numbrid hoopis teised. Ma olen nii tänulik," ütleb sotsiaaldemokraatide esinumber Marina Kaljurand, kes kogus valimistel 65 559 häält.

Sotsiaaldemokraatidel läks valimistel hästi. Marina Kaljurand kogus 65 559 häält ja tänu niivõrd tugevale tulemusele pääses europarlamenti ka 2886 häält kogunud erakonnakaaslane Sven Mikser. Valimispeol antud kommentaaris tänas Marina Kaljurand kõiki, kes tema poolt oma hääle andsid. Ta lubab anda endast parima.

Marina Kaljurand tunnistab, et ta tõesti ei uskunud, et nii hästi läheb. "Ma tõesti tahtsin näha, kas see on reaalsus, mis küsitlused näitavad. Ma olen küsitluste suhtes väga skeptiline. Ma käisin maijooksul, kus mu ümber oli 15 000 naist, ja ma mõtlesin, et kui isegi pooled neist mulle oma hääle annaksid. Ja nüüd on need numbrid hoopis teised. Ma olen nii tänulik. Jah, see oli väga suur pinge ja vastutus. Ma ei häbista teid," ütleb Kaljurand.

"Meeletu vastutus," õhkab ta rõõmust.

Euroopa parlamenti pääsesid:

EUROPARLAMENTI PÄÄSESID:

Sotsiaaldemokraatlik Erakond: MARINA KALJURAND

Eesti Reformierakond: ANDRUS ANSIP

 Eesti Reformierakond: URMAS PAET

Eesti Keskerakond: YANA TOOM

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond: JAAK MADISON

Sotsiaaldemokraatlik Erakond: SVEN MIKSER

Isamaa esindaja Riho Terras saab Europarlamendis tööd alustada siis, kui Suurbritannias lahkub EL-ist ja Eesti saab ühe (seitsmenda) koha juurde. 

Kommentaarid  (245)

Mari 70 28. mai 2019 22:48
Mõneti uskumatud tulemused. Ansipit enam siinmail eriti ei mäletatagi ja see kurja Hitleri näoga valetamise reklaam oli ka väga hirmutav. Paetil pole ka neid toetajate tuhandeid kuskil näha. Kui palju käis Ansip siin rahvalke rääkimas oma tegudest Brüsselis? Rääkimas käis ainult Gräzin. Marina oleks oma jutu järgi justkui rahvuskangelane. Tegelikult mammonakummardajad kõik. Missioonitunnet neil küll pole.
kiida, kiida 28. mai 2019 16:14
ikka veel ennast marinake. pärast läheb nagunii nagu tarangiga
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS