Poliitika

Marina Kaljurand: „Ma saan aru, kui suur vastutus see on, ja ma olen väga tänulik. Ma ei häbista teid.“ (245)

Kristjan Väli, 27. mai 2019 00:55
Marina Kaljurand ja Sven Mikser
"Ma käisin maijooksul, kus mu ümber oli 15 000 naist, ja ma mõtlesin, et kui isegi pooled neist mulle oma hääle annaksid. Ja nüüd on need numbrid hoopis teised. Ma olen nii tänulik," ütleb sotsiaaldemokraatide esinumber Marina Kaljurand, kes kogus valimistel 65 559 häält.

Sotsiaaldemokraatidel läks valimistel hästi. Marina Kaljurand kogus 65 559 häält ja tänu niivõrd tugevale tulemusele pääses europarlamenti ka 2886 häält kogunud erakonnakaaslane Sven Mikser. Valimispeol antud kommentaaris tänas Marina Kaljurand kõiki, kes tema poolt oma hääle andsid. Ta lubab anda endast parima.

Marina Kaljurand tunnistab, et ta tõesti ei uskunud, et nii hästi läheb. "Ma tõesti tahtsin näha, kas see on reaalsus, mis küsitlused näitavad. Ma olen küsitluste suhtes väga skeptiline. Ma käisin maijooksul, kus mu ümber oli 15 000 naist, ja ma mõtlesin, et kui isegi pooled neist mulle oma hääle annaksid. Ja nüüd on need numbrid hoopis teised. Ma olen nii tänulik. Jah, see oli väga suur pinge ja vastutus. Ma ei häbista teid," ütleb Kaljurand.

"Meeletu vastutus," õhkab ta rõõmust.

Euroopa parlamenti pääsesid:

EUROPARLAMENTI PÄÄSESID:

Sotsiaaldemokraatlik Erakond: MARINA KALJURAND

Eesti Reformierakond: ANDRUS ANSIP

 Eesti Reformierakond: URMAS PAET

Eesti Keskerakond: YANA TOOM

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond: JAAK MADISON

Sotsiaaldemokraatlik Erakond: SVEN MIKSER

Isamaa esindaja Riho Terras saab Europarlamendis tööd alustada siis, kui Suurbritannias lahkub EL-ist ja Eesti saab ühe (seitsmenda) koha juurde. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee