Poliitika

Kaja Kallas: olen kaks kuud üritanud kohtuda Jüri Ratasega, aga ta ei leia aega (146)

Viljar Voog/ERR, 26. mai 2019, 23:30
Foto: Martin Ahven
Reformierakonna esimees Kaja Kallas tunnistas, et on üritanud kaks kuud leppida kokku kohtumist peaministri ja Keskerakonna esimehe Jüri Ratasega, kuid tulu pole see siiani toonud.

"Olen mitu kuud tahtnud Jüri Ratasega kohtuda, aga ta ei leia aega. Tahaksin rääkida Ratasega sellest, kuidas ta tekkinud olukorda hindab ja kuidas ta ennast selles tunneb," tunnistas Kaja Kallas ERRi valimisstuudios. 

Samal teemal

Reformierakonna esimees kommenteeris ka valimisaktiivsust, täpsemini vene valijate loidu osavõttu Ida-Virumaal. Kallas leidis, et see oli vene valijate vastus Keskerakonnale selle eest, et nad tegid valitsuse EKRE-ga.

Millest rääkisid Kallased ja president? "Reformierakond on Euroopa parlamendi valimistel harjumatus seisus – nad loodavad üles korjata protestihääli praegusele Keskerakonna, EKRE ja Isamaa valitsuskoalitsioonile ja pääseda Brüsselisse kolme poliitikuga. Ühtegi kampaaniaplaani nad opositsiooni jäämise tõttu ümber mängima ei pidanud, ütles parteijuht Kaja Kallas.

„Kui ma täiesti kristalselt aus olen, siis me ei hakanud Euroopa parlamendi valimiste kampaaniaga tegelema enne, kui riigikogu valimised olid läbi. See aeg oli ju väga ärev,“ sõnas Kallas.

Kuidas tänapäeval kampaaniat tehakse? „Ma ei oska täpset jaotust vastata, aga me teeme sotsiaalmeedias päris palju tööd, sest inimesed on seal ja järelikult peavad seal olema ka erakonnad, et nendeni jõuda. Ka traditsioonilised kanalid töötavad – vanemad inimesed loevad näiteks ajalehti. Aga silmast-silma suhtlus on see, mis inimestele enim mõjub. Nad tahavad kandidaadiga rääkida ja neilt küsimusi küsida. Me olime väga palju tänaval,“ rääkis Kallas kampaania telgitagustest.

Parteijuhi sõnul on kaks ja pool kuud valimiste vahel väga lühike aeg. „Kui mõelda, et riigikogu valimised olid pikad ja väsitavad ja siis teised valimised otsa, kogu see valitsuse kokku panemise saaga siia vahele – need on nii füüsiliselt kui ka vaimselt rasked,“ nentis Kallas, et parteirahvas on väsinud. Ka erakonna rahakott on kõhnaks jäänud: „Kaks valimiskampaaniat ühe aasta sisse mahutada on finantsiliselt väga keeruline.“

Kaja Kallas ja tema isa Siim Kallas kohtusid sel nädalal lõunalauas president Kersti Kaljulaidiga. EKRE kasutas võimalust süüdistada kolmikut riigipöörde kavandamises. Kallase võttis see võrdlus naerma. Hetkeks mõtles ta, milliste sõnadega kolmekõnet kirjeldada ja ütles siis: „Me tõepoolest kohtusime presidendiga. Ma usun, et Eestis oleks palju probleeme olemata, kui inimesed rohkem omavahel suhtleksid. Konkreetselt ma ei oska midagi (ühtegi teemat – V.V.) välja tuua ja eks need ongi omavahelised vestlused.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee