Eesti uudised

Igor Gräzin: e-valimised tuleb tühistada. Valimisteenistuse juht: Gräzini kaebus e-hääletamist ei tühista (96)

Toimetas Marvel Riik, 26. mai 2019 19:48
Igor Gräzin.Foto: Tatjana Iljina
Keskerakonna nimekirjas Euroopa Parlamenti kandideeriv Igor Gräzin on valimiskomisjonile saatnud avalduse, milles palub e-valimiste tühistamist, kuna valimiste kodulehel (valimised.ee) ei olnud tema nimi leitav.

Õhtuleht avaldab Igor Gräzini avalduse, mille ta saatis valimiskomisjonile 22. mail, täismahus:

Minu poole on pöördunud paljud valijad, kes kurdavad, et neil puudub võimalus e-valimiste käigus minu poolt hääletada.

Sisestades otsingusõna „Gräzin“ või „Igor Gräzin“, saadakse vastuseks, et selle nimekaga kandidaati ei leitud. Selle tulemusel puudus neil võimalus minu poolt hääletada. Mitmel juhul levis väärinfo, et ma tegelikult enam ei kandideeri.

Kuvatõmmis veast. Foto: Igor Gräzin.

Palun koheselt mittetöötav valimisrakendus silmapilkselt parandada ja leida võimalus taastada seaduslik valimiste olukord.

Palun välja selgitada ja mulle koheselt teada anda, mitu korda on e-valimiste ajal kasutatud otsingusõna „Gräzin“ ja/või „Igor Gräzin“, mille tulemisena on neile kuvatud vastusena „selle nimega kandidaate ei leitud“. Paljud nendest inimestest on lahkunud valimislehelt häält andmata.

Ühtlasi palun kaaluda võimalust tühistada e-valimised, kuna olukorras, kus otsingumootor nime „Gräzin“ korral vastet ei anna pole e-valimiste perioodil täidetud valimiste vabaduse, üldisuse, ühetaolisuse ja otsesuse põhimõtteid.“

Täna, valimispäeval on Gräzini nimi lehelt leitav.

Valimisteenistuse juht: Gräzini kaebus e-hääletamist ei tühista

Valimisteenistuse juht Priit Vinkel ütles, et Keskerakonna ridades kandideerinud Igor Gräzini kaebus ei andud põhjust algatada e-hääletamise tühistamine.

"Me menetlesime Igor Gräzini taotlust ja saatsime talle ka vastuse. See puudutas valimiste veebilehel olevaid kandidaatide andmeid, aga mitte hääletamist ennast. Seal oli üks tehniline viperus 12 tunni jooksul, kus täpitähtedega otsing tulemust ei andnud. Me arutasime ja ei näinud põhjust e-hääletamise tühistamise algatamist," rääkis Vinkel Vikerraadio ja ERR.ee valimisstuudios.

Samal teemal

26.05.2019
Kaja Kallas: olen kaks kuud üritanud kohtuda Jüri Ratasega, aga ta ei leia aega
26.05.2019
Helmede raadiosaade võib tuua kaasa väärteomenetluse