Eesti uudised

Õnnetu laps: keegi ei tulnud mind kevadpeole vaatama!

Ohtuleht.ee, 27. mai 2019, 10:29

108 KOMMENTAARI

t
Teeme nii, et lähete kiiresti nüüd kooli tagasi ja õpite kirjavahemärgid ära. Jube on vaadata!/ 6. juuni 2019, 17:28
a
arvaja/ 1. juuni 2019, 20:27
Hea, et need vanemad üldse suvatsesid lapsi teha. Praeguses ühiskonnas elavad kõige paremini lastetud. Nad saavad veel näpuga näidata ja õiendada, et sa ei viitsi lastega seda või toda teha või miks sul nii vähe aega on. Endalgi töö juures kuidagi lastetutel on kõige vähem aega ja kõige rohkem virinat. Lastega töötajad saavad seevastu asjad ilusti tehtud, ka sellised asjad, mis jäävad tööaja ja kirjapandud kohustuste suhtes piiri peale.
n
Nii/ 31. mai 2019, 12:05
Hmm.see et sul on võimalik töölt puududa, ei tähenda et kõikide inimeste tòöandjad sama sõbralikult sellest suhtuvad,lisaks enamus kohti on graafiku alusel ja arvan et teisel töötajal on ka oma elu ja kui iga kuu sina,mina või keegi teine tuleb jutuga et ma ei saa sellel päeval tööl olla,siis võetakse tööle see kes saab ilusti graafiku järgi tööl käija.ja kõigil pole võimalik kedagi teist paluda kooli minna.sa nagu näed aind oma nina ette,vaata kaugemale ja vaata mis maailmas toimub.
n
Naine/ 31. mai 2019, 11:16
Kui ma koolis käisin,siis mu ema kurtis et iga kuu on mingid koosolekud ja esinemised.koosolekutel iga kord sama jut.lisaks mina tollel ajal lapsena mõtlesin,et mis sellel muusika õpetajal viga on,koguaeg me peame mingeid sada aastat ära nämmutatud laule õppima ja siis tervele koolile laulma.kõik inimesed on neid laule juba sadu kordi kuulnud.ja mina sain oma emast aru,miks ta isegi siis ei tulnud kui tal aega oli. kuna aeg on teine ja asjad pole enam nagu vanasti, siis see vanade laulude nämmutamine võiks ka lõppeda,tehke teatrit või midagi muud.
m
muhv/ 30. mai 2019, 10:48
Vanasti oli kevadel lõpupidu ja talvel nääripidu. Need kaks andis kuidagi veel ära sättida. Enamasti olid peod ka õhtusemal ajal, et vanemad töölt jõuaksid tulla. Nüüd tehakse iga kuu mingi esinemine, pidu ja maieiteamisveel. Ja ikka päevasel ajal, kui vanemad kõik tööl. Sekka veel mingid ekskursioonid ja külastused, kuhu lapsevanemaid saatjaks nuiatakse. Ei saa pidevalt tööl kõike ümber sättida, sest teistel kolleegidel on ka lapsed ja omad tegemised. Ja töö peab ju ka keegi ära tegema.
v
Vanaema/ 29. mai 2019, 20:14
Saaremaal ühes koolis ei lubatudki vanemaid laste esinemisi vaatama minna. Olin küll ainult vanaema,trantsporti polnud ka kusagilt võtta. Klassijuhataja ei lubanud kasutada koolibussi koos lastega.
k
Ka lapsevanem/ 29. mai 2019, 06:53
Ma ei ole oma vanavanemaid näinudki, kahjuks olid nad juba enne minu sündi siit ilmast lahkunud... Isa viis ränk haigus, kui olin 12-aastane... Nii polnud ka minu emal võimalik alati mu esinemisi vaatamas käia. Rabas tööd teha, et oma kolme last toita-riietada.
m
Meees/ 29. mai 2019, 05:21
Lumessulataja sa oled kyll täielik ronk

s
Suvelinna daam/ 29. mai 2019, 02:59
Alati kui mu 3 poega käisid lasteaias nõuka ajal sai käia mehega koos ning kooli aegugi kooli võimla saalis . Kuna suuremad üritused olid nädalavahetusel ekstra vanematele. Nüüdses uuel ringil sai lasteaias tüdruku aegu ka käia aga kooliga oli asi teine ,sest üritused olid lõuna ajal saalis aga töölt ei saanud äragi käia. Kui uurisime milleks sellised ajad siis öeldi et õpetajad ka inimesed. Kõik tahavad õigel ajal koju jõuda. Sellepärast lõpetas tüdruk ka esinemised ära juba 3 kl. Mis sest et klasfijuhataja käskis. Aga laps ootas vanemaid vaatama. Nii kooli koosolekul sai ka sõna võetud.
l
Lumesulataja/ 29. mai 2019, 01:11
Kui selliseid pidusid juhtub olema üks või kaks aasta jooksul, siis võib-olla saab midagi kombineerida. Aga kui iga aastaaja vahetus ja tähtpäev mingi eeskava püsti pannakse, siis see ei ole reaalne. Need muusikaõpetajad võiks ka piiri pidada kooliüritustega, kool on õppimiseks. Kui mõnel lapsel kooliväline üritus on, siis selle jaoks lepivad vanemad ja lapsed kokku. Ja ei piisa ju oma lapse kuulamisest, kõik 20 rühma või klassikaalast oma jorutamisega tuleb ka ära kuulata ja klasse või rühmasid kipub ka rohkem kui üks olema. Mitu tundi järjest võõraste laste nn esinemist kuulata ei ole meeldiv
m
Mai-Liis/ 29. mai 2019, 00:00
Meie perest on alati keegi laste esinemisi vaatamas, aga meilgi on ette tulnud olukordi, kus lapse peole minek tundub võimatu. Näiteks siis, kui mul oli kaks lasteaialast, kes käisid erinevates lasteaedades (no ei antud lastele ühte aeda kohti), mõlemas lasteaias toimus isadepäevaüritus samaaegselt ja mu lastel oli kahepeale ainult üks isa. See olukord sai lahendatud nõnda, et ühe lapse peole läks vanaisa ja lapsele see lahendus õnneks sobis. Aga kui kumbki laps oleks siiski väga just isa isadepäevale soovinud, siis mida teha, kumba last "eelistada"?
r
Retro/ 28. mai 2019, 23:19
Pioneerilaager Energeetik, tervitustega :)
p
Pille/ 28. mai 2019, 22:30
Minu tütar on 20 ja esinenud kolmandat eluaastast altes. Vähemalt esimesed 12 aastat polnud mõeldav, et ma teda Eesti piires vaatama ei lähe. Ka hiljem olen alati kohal kui on soolo esinemine. Ema peab olema oma lapse suurim fänn ja tugi, sest mtte alati ei suju kõik ootuspäraselt..Ma olen alati üllatunud kui koolis laste esinemise ajal on aula pooltühi.Kontsert tehaks ju vanematele ja on enamasti õhtu poole. .
v
28. mai 2019, 09:14
vanavanaema => vanavanemad (süsteem toimetas omapäi :( )
l
Lahendamatu süütunne. / 28. mai 2019, 08:59
Järg... Kaks nädalat enne lõpuaktus selgus, et kõrgkool oli ikkagi oma lõpuaktuse lükanud ajale X, mis langes kokku minu tööga seotud lõpuaktusega teises koolis. Palun ärge süüdistage alati lapsevanemat. Ma helistasin klaveri tagant oma lapsele, et kallistan... ja nutsin. See ei loe, et isa ja vanavanaema olid kohal. Kui ema ei ole, siis see ei ole vabandatav mitte kuidagi.
l
Lahendamatu süütunne. / 28. mai 2019, 08:54
Tean vaid üht ametit, mis ei lase omaenda laste koolitähthetkedest osa saada. Jutt käib muusikaõpetajast endast. Olen see. Ma olen saanud osa võtta oma lapse põhikooli lõpuaktusest, kuid mitte gümnaasiumi ja kõrgkooli lõpuaktusest. Sest kõik koolid planeerivad oma lõpuaktused ühele päevale enam-vähem samale kellaajal, kus pean ise rituaalset ametikohustust täitma. Ükskord proovisin müürist läbi murda. Sain talvel oma tööandjalt kinnituse, et lõpuaktus toimub ajal X. Käisin siis kõrgkooli rektori vastuvõtul teda palumas, et nad nihutaks oma lõpuaktuse ajale Y. Mulle lubati, tänasin. Järgneb...

,
SIIS OLIGI LAPS JÄÄNUD ÜKSI ,, KOOLIJUHTIDE EELTÖÖ JÄÄB NÕRGAKS/ 28. mai 2019, 06:59
,,Kui NEED KOOLIJUHID LASTE VANEMATEGA LÄBI EI RÄÄKINUD ? Selline Koolipoolne käitumine --jääb elu lõpuni lapse hinge kripeldama ;;Oleks ka LASTE Lõpuaktus --võinud Toimuda LAUPÄEVAL :: SUHTLEMINE KOOLIGA OLI NULL JA KOOL EI RÄÄGI LASTE VANEMAGA
VANASÕNA ÜTLES NII;;; Kui OLED TÄNA KÜLM OMA LASTE VASTU / 28. mai 2019, 06:43
19::51 VÄGA õiged SÕNAD VANEMATELE ::::
Kas Emal süda üldse ei valutanud ???-- Et oma laps kooli Kevadpeoga lõpetas? ?/ 28. mai 2019, 06:41
Oleme oma hullu Euroopaliku elukesega --Oma lapsed ka unustanud Ema jääb Emaks ,,Aga see TÖÖ-- hullus -- on EESTIS Paljudes peredes juba nii ....Unustame juba oma Eestimaa vanad kombed. Peretraditsioonid ja laste ees oma vanemlikud kohustused:: Mina arvan ,et Ka tööandjad -- LUBAVAD Oma lapse Kooli lõpuaktusele ja lilli kinkida ,,mis iganes kinkida
g
G/ 28. mai 2019, 06:17
Kui sa TEAD, et ei saa minna, tee see lapsele enne selgeks mitte ära jäta teda üksi. Mis kuradi suhtumine et ei lähe ja ei ütle ka????
t
to M55/ 28. mai 2019, 03:41
Minu ülemus ei tahtnud minu naisülemus isegi mitte arstilegi lasta. Olen nimelt kroonilise haiguse ohver ja pidin üsnagi tihti eriarsti juures kordusvisiitidel käima. Mis toimuvad aga muidugi töö ajal. Lugu lõppes lõpuks kinga saamisega.
k
Keegi/ 27. mai 2019, 22:27
Sama mõte. Lasteaias hull trall. Kooli minnes see lõpeb. Kindel ikka, et koolis töötav muusikaõpetaja, mitte lasteaias töötav???
t
Tiri/ 27. mai 2019, 22:14
Kui su laps on nii suur koorem ,et pead ta selleks lasteaeda panema, siis mis sa üldse lapsed said kommenteerija tõepoolest?! Lasteaias on just rahulik, kui teie lapsed kooli lähevad, ega siis muutuvad kohustused suuremaks. Ära saa lapsi kui su oma aeg on sulle kallim. Sellepärast neid katkiseid lapsi nii palju ongi, et vanemad ei hooli oma lastest ega tegele!
j
Juuli/ 27. mai 2019, 21:58
On ka kiuslikke tööandjaid,kes ütlevad,et ei saa töölt ära minna lapse koolilõpu aktusele,sest pole kes asendaks!

j
Juuli/ 27. mai 2019, 21:48
Vanem võib ju kohal olla, aga silmsidega o keerulisem. Kõik vahivad oma last ju läbi nutisilma...
s
See on muidugi hea/ 27. mai 2019, 20:41
Pensionäril on muidugi vaba aega rohkem, kui tööl ületunde rabaval lapsevanemal. Sest pere tuleb ju ennekõike ära toita, hädavajalikuga varustada. Aga Soomes tööl käija saab üldse vaid paar kord kuus kodus käia.
e
Eve/ 27. mai 2019, 20:29
60ne: lasteaias käisid küll vanemad vaatamas esinemisi....koolis päris kindlasti ei käinud
h
Huvitav!/ 27. mai 2019, 20:14
Olen ligi 40 aastat kooli töötanud ja ikka on vanemad käinud laste esinemisi vaatamas. Ja lapsed on sellest rõõmu tundnud.
n
No need/ 27. mai 2019, 20:11
laste peod ei tule üle öö. Ja pikema aja jooksul on kindlasti võimalik vahetused või muud kokkulepped teha. Seega kui vanem ei tule lapse peole on see puhas hoolimatus (kui ta pole ise näiteks haigena voodis või lausa haiglas). Ja kes seda ei mõista, on ise selline hoolimatu, südametu.
o
Onkah/ 27. mai 2019, 20:04
Ükskiarst ei ole asendamatu aga ema ei asenda keegi.
ä
27. mai 2019, 19:51
ärge tundke jah huvi lapse ja ta tegemiste vastu,lapsevanemad.ega laps ka suureks saades teie vastu huvi tunne kui kusagil vanadekodus üksinda ja mahajäetuna konutate.
t
Teeline/ 27. mai 2019, 19:21
Ära nüüd pahanda, eemalseisja tahtis papat-mammat suvelaagrisse kaasa.

k
KK/ 27. mai 2019, 19:19
Lähed arsti vastuvõtule. Registratuuris aga teatatakse: "vabandame, aga arst läks lasteaeda kontserdile"
k
KK/ 27. mai 2019, 19:17
Lasteaia üritustel traavimine ei ole lastega tegelemine. See palagan tuleb lastega tegelemise aja ARVELT. Lastega tegelemine on kui läheme koos õue mängima. näiteks.
l
27. mai 2019, 19:06
lapsed võivad teinekord olla väga julmad,ilma et nad sellest õieti aru saaksid.ja nende ohver mäletab tehtud ülekohut tõenäoliselt elu lõpuni.kurb,aga nii see on.
h
Hmmmm/ 27. mai 2019, 18:57
Kuidas saab kool tagada, et lapsed ei alaliseks?
e
Ema/ 27. mai 2019, 18:49
Lapsel oli algklassides koolinäidend. Tegime koos kostüümi, maksin kolleegile, et ta tuleks kolm tundi varem tööle ja nii jõuaks etendusele. Bussi tõttu jõudsime kooli 5 minutit enne etenduse algust.Lapse klass tuli parasjagu trepist alla, et saali minna - ja terve trepitäis lapsi skandeeris - hilineja, hilineja, hilineja....Ei olnud ju ? Millegipärast edaspidi laps keeldus osalemisest kõigil tunnivälistel üritustel.
t
to 11:55/ 27. mai 2019, 18:25
Räägid, nagu oleksid metsast välja tulnud. Või minevikust. Kas sa siis tõesti seltskonnakirjandust ei loe, moodsaid seisukohti ei tunne? Minu nooruses korrutati kogu aeg ikka esiemade iidset seisukohta, et oma laste õnne pärast tuleb kõik ebakõlad lihtsalt ära kannata. Kas või iseennast ohvriks tuua. Aga meie praegused tooni andvad seltskonnadaamid? Vastupidi. Peamine on iseenda õnne eest seista ning ise õnnekarikast juua, sest elu on üürike. Lahku minna, mehi nagu kindaid vahetada j.n.e. Lastele jääb vaid see, mis jääb sellest kõigest üle. Sealhulgas ka vaba aja ning lapsega tegelemise osas.
p
Pole vaja alati süüdistada/ 27. mai 2019, 18:24
Kooli ja lastega esinemised ja kontsertid ei ole uuema aja komme. Mina käisin lasteaias 90ndatel ja ka minu vanematest, käis alati vähemalt üks minu esinemistel. Koolis jah enam ei käidud, kuid eks see ole ka vanema süü, kui laps ootab, kui on teada, et esinemine kuhu vanem on oodatud on tulemas, peaks lapsega rääkima, et ei ole võimalik tulla, kuna arusaadav, et tänapäeval kasvatatakse lapsi ka ühe vanema poolt või on üks vanematest välismaal ja kui töö on vahetustega ning töö iseloom ei võimalda tulla varem ära või puhkepäva saada, siis jääbki esinemine nägemata.
m
27. mai 2019, 18:20
Mõnel on võimalik, mõnel ei. Mõni laps ootab vanemaid peole, mõni ei inimesed ja nende võimalused on erinevad. Ei pea kohe hakkama hukka mõistma. Keegi meist ei tea, mis põhjusel üks või teine vanem peole ei lähe.

e
eemalseisjale/ 27. mai 2019, 18:05
suvelaagril ja esinemistel on suur vahe-suvelaagrist tulles räägib laps oma seiklustest ja rõõmudest, laagris veedetud ajast, kus ei peagi olema papad,mammad juures, see on puhkus eemal kodust.Esinemisega on hoopis teine lugu, mõtle ise,enne kui pahurdad
j
juku/ 27. mai 2019, 17:40
See nüüd uuema aja komme, käia lapse pidudel vaatamas, käidi kooli lõpetamisel lilli viimas ja heal juhul nääripeol. Lapsed esinesid ikka üldjuhul teistele lastele ja mina küll ei tea, et keegi oleks õnnestu olnud, et vanem ei tule kooli peole.
e
Eemalseisja/ 27. mai 2019, 17:18
Aga mina olin oma lapsepõlves neli nädalat jutti suvelaagris ja keegi ei käinud vaatamas. Kellele kaevata, kuhu minna õigust nõudma? Teate, vahel on ajaleheartikleid lugedes tunne, et paljudel meie seast pole enam päris muresid! Ja kas tõesti on vaja kogu oma elu lehte panna?
e
EMA/ 27. mai 2019, 17:17
Tuleb rääkida..Olen 3 lapse ema ja alati kui võimalik käisin laste üritustel.nii lasteaias,koolis.Hiljem ülikoolis kui vaja...Oli ka juhuseid ,et ei saanud minna.Me rääkisime selle lastega kodus selgeks, et ei ole võimalik täna tulla ja pettumus jäi ära lapsed on ju arusaajad ja nutikad.Sellisel juhul ei ole ka pisaraid ja pettumust.Peab lihtsalt aus lastega olema.Tuleb leida võimalus kuidas last tehtud töö eest tänada,et sellest oleks rõõmu vanemale ja lapsele.Ja see ei ole ainult raha:]
n
N35/ 27. mai 2019, 17:08
Enamik noori on silmitsi olukorraga, kus vanaemad-vanaisad käivad alles tööl või elavad teises linnas/riigis. Mul abikaasa on tuletõrjuja, vahetus kestab 24tundi ja no vabandust, ta tõesti ei saa vahepeal sealt ära lipsata, et lapse peole minna. See poleks ju mõeldav. Laps on teadlik, et kui üritused langevad issi tööajaga kokku, siis issi tulla ei saa. Ja pole mingit draamat. Selline ongi elu.
m
Mimm/ 27. mai 2019, 17:07
Töölkäimine ongi vabatahtlik. Meil ei ole kohustust tööl käia, igaüks võib valida, kas käib tööl või tegeleb muude asjadega ja sellega, mis on kõige olulisem. Eksole?
v
vanaema/ 27. mai 2019, 17:05
vanavanemad on ju ka olemas....
m
mimm/ 27. mai 2019, 17:03
Mina töötava lapsevanemana leian, et ainsad õigustused lapse peolt puudumiseks on haigus ja surm ning sellisel juhul on tal ikkagi keegi lähedane, kes saab välja aidata. Töö aega saab alati natuke nihutada, ükskõik mis töö sul on. Pigem jään "haigeks" kui lapse peolt puudun. Pidude aegu saab muuta. Nii koolis kui lasteaias on hoolekogud, lastevanemate koosolekud, arenguvestlused. Võid isiklikult pöörduda õpetaja, direktori poole...kui vaid on tahtmist. Ja kõige selle juures pean tunnistama, et mulle ei meeldi need laste peod sugugi aga laste endi pärast neelan selle pilli alla ja lähen ikka...

t
Tulge maa peale. Oleneb ametist./ 27. mai 2019, 16:21
Paneme toidupoes kòik kassad kinni ja emad làhevad laste kooli-lasteaia pidudele. Kas kòik oleksid rahul?
e
Ei saa alati tööd süüdistada. / 27. mai 2019, 16:20
Mäletan enda lapsepõlvest, et oli klassiõhtu koos vanematega, kus ka esinesime, aga vanemad arvasid viimasel hetkel, et neid ei huvita. Lähevad see päev hoopis kodust ära. Oma last olen alati käinud vaatamas. Ta ootab ka väga. Oli lapse esimese klassi jõulupidu koos vanematega ja õhtusel ajal. Lapse klassiõde ootas nii väga oma ema ja oli näha, et oli sellepärast tujust ära, sest ema kohale ei jõudnud. Ema tööpäev muide on 8.00-17.00. Arvata võib, et ema oli järjekordselt trennis ja ei pidanud last ega pidu oluliseks.
o
27. mai 2019, 16:12
oletame, et lapsel on pidu tulemas ja ta astub seal ka üles, esimene, keda ta peole ootab, on vanemad, sest see on talle väga tähtis, kui vanematele näidata saab, mida õppinud, võib-olla ka läbi raskuste. Kergendustundega tahaks ta vanematele näidata, et on saanud hakkama, kui isa või ema nüüd mõlemad ütlevad, et neil ei ole aega tema esinemist vaatama tulla, lapse reageering sellele vastu-ma ei lähegi esinema siis, üks illusioondest purunenud sekundiga, kas lapsevanemad ikka tahaksid sellist tunnet tunda,
m
M/ 27. mai 2019, 16:07
See oleneb ju ametist ka. Igalt poolt ei ole vòimalik paar tundi varem àra minna.
k
Katz/ 27. mai 2019, 15:59
Kas mitte kuskil seaduses ei ole mitte kirjas, et tööandja peab võimaldama töötajal nn tasustatud vaba aja käija arsti juures, laste pidudel, ametiasutustes-mõistliku aja piires (ehk siis mingi 2h ei oleks küsimus varem töölt ära minna). Ja kui ikka ei saa, siis võtta lapsepäev, neidki ju on antud riigi poolt 3, et kui vaja kasutada ära, kas või 1 kaupa.....
k
Kati/ 27. mai 2019, 15:50
Aga tavaliselt on need lastepeod algusega 16:00, vanematel on tööaeg. Kevadel on üks pidu teise otsa (kool, huviring, muusikakool, trenn jne), vaevalt, et kogu aeg töö juurest ära saab minna. Kui veel peres mitu last on, siis juhtubki nii, et vaatama ei jõuta.
r
reaalsus/ 27. mai 2019, 15:48
tegelikult oled vaeseke nii inetu ja rumal, tüse ja kohmakas. andetu ja tüütu, prillikandja ja iksjalg, lootusetu liigsööja, et ema ei suuda sind vaadata,
m
Mind ei käidud ka enamasti vaatamas/ 27. mai 2019, 15:35
ma ise ei soovinud ka.Ja mul oli väga armastavad ja soojad vanemad.Oma lapsi käis naine alati vaatamas ja mina ka võimalusel.

m
maa/ 27. mai 2019, 15:33
Hiljuti kuulsin yhelt tuttava: "Kas Sa siis t-esti pead laste IGAL esinemisel kohal olema v-i?" "Kui vˇhegi v-imalik, jah. Nad on ju minu lapsed!" M-ni paraku arvab, et lapse asjad on lapse asjad, miks ma pean sellega seotud olema...
e
Enely/ 27. mai 2019, 15:20
Üldjuhul on sellised üritused juba ette teada ja kuidagi ikka annaks planeerida. Kas või töökaaslasega ära vahetada vms.
k
Kiku/ 27. mai 2019, 15:12
Peamine, et kui tõesti ei saa, siis ENNE lapsele rääkida, et võõras inime ei peaks võõra lapse murele lohutust pakkuma. Aga tõesti, palju on neid üritusi ja milleks lapsed siis püüavad, et tühjale saalile esineda?? Meil koolis oli ka 3 klassi peale näidend 13 osatäitjat ja vaatamas vanemaid...3! Õnneks mitte päris tühjale saalile, sest üks osa publikust olid eelkooli lapsed. Kusjuures tegemist oli jõulunäidendiga, mille esitamine laste haigestumise tõttu edasi lükkus.
n
No/ 27. mai 2019, 14:51
Tänase päeva seisuga võib leida mõne üksiku tööandja kes saab aru ja lubab sellisele üritusele.nüüd vist on arusaadavas keeles.
n
No/ 27. mai 2019, 14:49
Ei kulla ema.tänase päeva seosuga võib leoda mõne üksiku tööandja kes saab ar ja lubab vanema tööajast sellisels üritusele.
m
Maali/ 27. mai 2019, 14:46
Kõigil ei ole sugulasi, vanavanemaid...
k
Kui kuidagi ei saa, siis kuidagi ikka saab!/ 27. mai 2019, 14:17
Kui tõesti mingi nipiga pole võimalik ei emal ega isal töölt ära saada, siis lapsel on kindlasti veel sugulasi (tädid, onud, vanaemad, vanaisad jne). Lapse ja tema arengu jaoks on oluline, et keegi teda toetaks!
s
Sirje/ 27. mai 2019, 14:08
Kahjuks on meil palju ülemusi, kellele töötajate lapsed sugugi korda ei lähe ja vanemaid töölt ära ei lubata.

s
Siil/ 27. mai 2019, 14:06
Sellisel juhul oleks see mõlemapoolne lahkumine! Ma ei jätaks iial lapse esinemisele minemata, kui lastakse lahti, siis mis teha!
t
to M55/ 27. mai 2019, 14:05
tore, kui suguvõsa lähestikku elab, aga ei kujuta ette, et onu hakkaks kaks tundi sõitma, et lasteaiapeole jõuda ja siis tagasi
3
3xema/ 27. mai 2019, 14:04
No kuulge.. "Ma käin tööl"?? Kõik inimesed käivad tööl ja kui kuidagi ei saa, siis kuidagi ikka saab. Iga normaalne ülemus võimaldab kasvõi 2h puududa ja need tunnid hiljem järele teha. Tavaliselt on ka lasteaia lehel üleval suuremad ürituste infod+ kasvatajatelt/õpetajatelt saab ka ise asju uurida. Kõik ei pea alati e-mailile tulema. Mõelge ette ja vältige selliseid olukordi!
m
Mul on ka graafikuga töö ja mistahes lapse esinemisele olen alati läinud kasvõi tööajast!/ 27. mai 2019, 14:03
e
27. mai 2019, 14:03
Ei kujuta ette, et lapsevanem saab peost teada ainult 2-3 päeva ette. Laps ju lasteaias õpib pea kuu aega seda laulukest või salmikest. Eks ta kodus ka laseb laurujoru samast laulust. Temale see ju nii tähtis päev.
e
ei ole õige/ 27. mai 2019, 14:03
reeglina on meil pigem üksikvanem
n
nm/ 27. mai 2019, 14:02
igaüks vaatab, kuidas talle kõige sobivam on, ettevõte läheks pankrotti, kui ta võtaks tööle selliseid inimesi, kes keset tööpäeva pidevalt ära peavad käima
e
eesti orjad/ 27. mai 2019, 14:00
väga-vaäga paljud meie inimesed töötavad kolmes vahetuses. Kui on oma brigaad, siis ei saa ka vahetada. õhtune vahetus on tavaliselt 14-22

m
M/ 27. mai 2019, 13:48
loomulikult, lasteaed ei peaks ju olema mingi loominguline koht, kus lapsed tsirkust teevad , vaid ikka töökoht .... Ma lihtsalt ei suuda uskuda, te räägite ju oma lastest :( Kuidas nad peaksid saama enesekindluse ja koolis vajamineva klassi ees esinemise julguse ????
r
R/ 27. mai 2019, 13:45
Tihti antakse lasteaias teada, et pidu on ainult 2-3p ette. Inimesed kes käivad graafikuga tööl ei pruugi üldse saada kellegagi seda päeva vahetatud.
t
Tea/ 27. mai 2019, 13:44
v
vana ja tark/ 27. mai 2019, 13:43
veel korra võtan siin sõna ja kui loen neid pahaseid arvamusi, et ei saa töölt ära,siis tahan teile öelda- see on teie laps või lapselaps, kes on õnnetu..!! minu lastelaste lasteaia ja ka kooli peod on ikka kõik mõistlikul ajal , tänagi lähen ühete muusikakooli lõpukontserdile, mis algab kl.18.30.Ja muidugi ,kui keset päeva msikit toimuks, see pole normaalne,aga seda peab ikka rääkima, sest enamus käib ju tõesti tööl!
h
H./ 27. mai 2019, 13:37
Ma olen ka töötav ema. Mul on kolm tütart. Ja alati on kõik võimalik. Ma ei ole veel mitte üheltki laste peolt puudunud. Aga vahest on kurb vaadata küll, suur saal, palju lapsi ja lapsevanemaid saalis nii vähe, et võid kokku lugeda ühe käe sõrmedel. Kõige tähtsamad on siiski lapsed.
õ
õpetaja/ 27. mai 2019, 13:35
Laste pidu peab toimuma lastele sobival ajal, see ei saa olla peale 12 tunnist lasteaiapäeva lõppu.
n
N36/ 27. mai 2019, 13:33
Ma olen ikka oma lapse pidudel käinud, aga tõepoolest, vanemad käivad tööl. Mul on palju õhtuseid vahetusi, mida vahetada on väga raske, sest keegi ei taha õhtuti töötada. Aga noh, lapsel on reeglina kaks vanemat. Kui üks ei saa, siis teine ikka ehk saab. Väga kurb juhus😥 Milleks lapsele sellist südamevalu vaja on??🥺
m
M55/ 27. mai 2019, 13:27
Selleks ajaks küsitakse töölt paar vaba tundi, kui vanemad ei saa, siis läheb vanavanem, tädi, onu. Keegi ikka saab. Mul neli last ja ei juhtunud kunagi, et ei oleks nende üritustel käimata jäänud. Lapsele on see tähtis.

p
pole imestada/ 27. mai 2019, 13:11
mis kell pidu toimus? vanemad käivad tööl!
v
väga ammu/ 27. mai 2019, 13:05
Kahju tüdrukust, ta nii lootis, et keegi omadest on kohal! Minu vanemad ei saanud kunagi minu esinemisi vaatama tulla, sest nad olid tööl ja sealt ära tulla polnud võimalik, aga see oli väga ammu ning mu ema väga kriitilist meelt arvestades ma ei tahtnudki.
k
kysin/ 27. mai 2019, 13:03
n
nii ongi/ 27. mai 2019, 12:42
jälgime oma lapsi juba imikust alates, rõõmustame, kui ta meile esimese naeratuse kingib, rõõmustame, kui esimesed kikikesed suhu tulevad, rõõmustame, esimeste sammukeste puhul jne.Need on lapse arenguetapid, mis peaksid kestma kogu elu, laps jääb ikka lapseks, rõõmustame ja pakume siis lapsele heaolutunnet jätkuvalt, mistahes tema tegemistes, hiljem tasub see kuhjaga ära
l
LIIS / 27. mai 2019, 12:22
Koostööd on vaja teha , lasteaia, kooli ja huvihariduslike ettevõtetega, vanemad saavad ise pakkuda, mil neile ürituste ajad paremini sobivad, rääkige ometi! Hommikused üritused on ju täielik absurd..aga enamvähem iga lapsevanem suudab minna oma lapse tähtsündmustele kui need on mõistlikel aegadel.Olen huvistuudiot juhtinud üle 25 aasta, lastele on nende etendused elutätsad ja vanemate kohalolek ülioluline, aga vanematega tuleb alati nõu pidada, mis oleks ka neile sobiv.
n
Näide/ 27. mai 2019, 12:07
Minu lapse kõik peaod- jõulupudu, emade- ja isadepäev, kevadpidu - toimusid 4 aastat ( kogu algkooli vältel ) klassihommikutena ja algasid kell 9. Mida mõtles klassijuhataja. Kas ta ise oleks jätnud oma tunnid ära ja oma lapse peole läinud? Ja mida oleks talle selle peale öelnud tema ülemus?
j
27. mai 2019, 11:55
ja mis saab sinuarust lapsest tähtsamat olla?
1
27. mai 2019, 11:41
17 aastat r ö öv kom munistlik kapitalismi!

t
tõepoolest/ 27. mai 2019, 11:39
Tõepoolest, lasteaeda pandakse ju laps sellepärast, et natuke koormust vähemaks saada, aga sealt tuleb pigem koormat juurde.
m
Ma/ 27. mai 2019, 11:38
Lapsevanemana kui laps algklassis käisin erinevatel üritustel Siis pärast ühte üritust lubasin, et sellega lõpp Kui kool ei suuda tagada laste esinemiste ajal saalis vaikust siis miks pean ma taluma teiste laste lailsemist saalis Vanemad võiks ikka oma võsukesi keelata, austada lapsi kes laval
v
Vanem, kes ei ole puudunud üheltgi esinemiselt/ 27. mai 2019, 11:18
Lapsevanemad panustavad vahel laste kasvatamisse rohkem kui keegi aimatagi suudaks. Olen lapsevanemana tundnud, kui koormav on olnud see lasteaia trill-trall. Tihti on isegi lapsed sellest väsinud. Küll on vaja nõiakostüümi, küll rahvariideid, siis on stiilinädal, siis täpi-triibu-päev, leivanädal, halloweeni-kadri-mardi-vastlapäevad jne jne. Peale pikka päeva on lapsel pooleteisetunnised esinemised ja kogu pidu on vaevaks nii lastele kui ka lastevanematele. Tihti tekib küsimus, mis TEIL ARUS ON KALLID KASVATAJAD?!! Kas see trill-trall on vaheldus teie tööle?
m
Mimm/ 27. mai 2019, 11:17
Kool võiks oma üritused teha mingil normaalsel ajal, mitte keset tööpäeva, eksole. Tõesti nagu mingi paralleelmaailm, kus on mingi teine ajaarvamine.
k
Ka ema/ 27. mai 2019, 11:16
Mis müstilistest pidudest jutt? Mul endal ka lapsed ja neid koolipidusid, kuhu vanemad oodatud, on ikka väga vähe... Esimese klassi aktus (teise klassi minnes saadeti mind minema), algklassides jõulupidu... Korra kvartalis on heategevuslaadad, aga seal küll esinemisi pole, on hoopis erinevad töötoad jne. Minu silmis õhus võetud probleem
s
See... / 27. mai 2019, 11:11
...õps tahtis küsida:miks teete lapsi?Kas see tore laps oleks pidanud siis uut jääma sündimata, kuna vanemad ei saanud vaatama tulla?
m
Mõni peab tööd ka tegema/ 27. mai 2019, 11:11
Neid laste üritusi korraldakse lasteadedes koolides ikka päris arutult. Vaatan oma kollegi näitel (1 laps esimeses klassis, 1 laps lasteaias) - tema kalender on alailma täis kõikvõimalike lastega seotud üritusi keset tööpäevi- emade pannkoogihommik, emadepäeva üritus aias, emadepäeva üritus koolis, emad tundides, emad annavad võimlemistundi, vanemate ja laste meistertamistund, talvepäevad, sügispäevad jne jne. Meil on suhteliselt mõistlik ülemus aga neid üritusi on nii arutult, et talgi käib pidevalt hull logistika -kuhu saab ise minna, kuhu saadab vanavanemaid asendajaks.
t
to ohjahh/ 27. mai 2019, 11:10
kevade- ja jõulupeole saab alati vahetada kellegagi, et näha oma lapse esinemist. see on nii ainukordne. mul olid alati pisarad silmas..

v
vana ja tark/ 27. mai 2019, 11:09
olen 4 lapselapse töötav vanaema ja käin kõigil lasteaia või kooli üritustel, kus lapsed esinevad, kui ma ei näeks mida nad esitavad, siis oleks elu palju vaesem ja laste silmad alati säravad, kui näevad kes neid saalis imetlevad. Kui pole aega oma laste jaoks, siis kelle jaoks üldse elatakse?!
m
mõtlik/ 27. mai 2019, 11:01
Eriti jube on see kui ei osata planeerida üritusi. Pool tundi mingit mõttetut kõnet pidada. Mõnel imikud või väikelapsed kaasas, need nutavad. No kas siis arukest tõesti niipalju ei ole, et teha max 3 min. kõne ja edasi. Reaalsuses keegi niikuinii ei kuula. Pikkade kõnede lõpus on saalis sumin ja laste hala juba nii kõva, et taha niikuinii enam midagi ei kuule.
e
Ema/ 27. mai 2019, 10:39
Need on need erilised hetked, millal vanem võiks oma lapse jaoks kohal olla. Silmsidet ja sellele järgnevat rõõmu ei korva mitte miski muu.
J
!!!/ 27. mai 2019, 10:37
Ju siis vanemtel oli vist midagi märksa tähtsamat teha.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee