Eesti uudised

Pettunud Tsahkna: Kert Kingo loobub Eesti esindamisest G20 maailma liidrite tippkohtumisel (162)

Toimetas Katrin Rohtla, 26. mai 2019 10:51
Margus TsahknaFoto: Tiina Kõrtsini
Margus Tsahkna jagab oma sotsiaalmeedias oma nördimust asjaolu üle, et väidetavalt ei osale väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister G20 liidrite tippkohtumisel.

"Väliskaubanduse ja IT minister Kert Kingo piinlik saaga jätkub ning kahjuks maksab Eesti selle oma kuvandi ja majandusega kinni," alustab Tsahkna oma postitust.

Samal teemal

"Minuni on meie eduloole kaasaelavate sõprade kaudu jõudnud info, et Eesti väliskaubanduse ja IT minister Kert Kingo on saanud kutse juuni lõpus Tokios toimuvale G20 maailma liidrite tippkohtumisele esindamaks Eesti IT edulugu. See on tohutu võimalus ja tunnustus Eestile. Minister on väidetavalt aga keeldunud sinna minemast. Viimased päevad on näidanud, et põhjuseks ebakompetentsus ning puudulik keeleoskus. Kui see vastab tōele, siis on tal tõesti aeg valitsusest lahkuda. Seekord ei oleks tegu poliitilise tagakiusamise,vaid sisulise, ebakompetentsusest tuleneva küündimatusega."

Kert Kingo selgitab sotsiaalmeedias, et talle ei ole personaalset kutset G20 kohtumisele saadetud.  "Eesti on kutsutud Jaapanisse Tšakubasse G20 kohtumisele vaatlejariigina. Ja kinnitan, et Eesti ja tema valitsus ON seal esindatud kõrgemail tasemel," kirjutab minister. 

"Täpsustuseks veel, et kutset personaalselt minule ei ole saadetud, seda ei olnudki võimalik saata, kuna ametisse nimetati mind ju alles nädalapäevad tagasi," leiab Kingo. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee