Krimi

Tallinnas pakistanlast rünnanud mees sai kaheksa päeva aresti (140)

Kristjan Väli, 24. mai 2019, 17:41
Foto: Facebook.com/jahvabadusele
Tallinnas Õismäe teel avalikku korda rikkunud mehele määras täna kohus karistuseks kaheksa arestipäeva. Vahejuhtum leidis aset kolmapäeva pärastlõunal Õismäel. EKRE särki kandnud mees tegi pakistanlase suunas natsisaluuti ning karjus "Go home, you f***ing n***er" ("Mine koju, sa kuradima neeger" - eesti keeles).

Politsei taotles selle teo eest mehele karistuseks arestipäevasid, sest varasemalt määratud rahaline karistus samalaadse teo eest ei ole soovitud mõju avaldanud.

Samal teemal

Sellest, mis juhtus kolmapäeval, saab täpsemalt lugeda siit.

Harju maakohus tunnistas täna mehe süüdi karistusseadustiku paragrahvi 262 alusel, mis käsitleb avaliku korra rikkumist ning määras karistuseks kaheksa päeva aresti. Karistusaja alguseks loetakse tema kinnipidamine eile õhtul. Mees tunnistas kohtus oma süüd ning seda, et tema käitumine oli vale.

Põhja prefektuuri Lääne-Harju politseijaoskonna ennetus- ja menetlustalituse juht Erkko Piirmägi sõnul peab Eestis olema igal inimesel õigus tunda end tänavatel turvaliselt. „Oleme ühiskonnas kokku leppinud üldistes käitumisreeglites ning avalikus ruumis ei tohiks olla kohta teise inimese solvamisele, hirmutamisele või ähvardamisele, ükskõik millistest motiividest ajendatuna. Suhtume sellistesse juhtumitesse väga tõsiselt, sest selline käitumine ohustab ühiskonna turvatunnet. Ka kohus andis hinnangu, et agressiivsele käitumisele avalikus ruumis kohta ei ole,“ ütles Piirimägi.

Talituse juht tuletab meelde, et kui keegi tunneb ohtu enda elule, tervisele või varale, siis abi saamiseks on kõige õigem pöörduda esmalt politsei poole helistades kohe hädaabinumbril 112.

Mehel on õigus esitada apellatsioon seitsme päeva jooksul alates otsuse kuulutamisest.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee