Nädala TOP

TOP 5 | Keda saata Brüsselisse? (11)

Elis Kusma, toimetaja, 24. mai 2019, 17:50
Valiku langetamiseks nende 66 seast, kes on end Euroopa Parlamendi valimistel kandidaadina üles seadnud, on mitmeid võimalusi: kas oluliseks pidada seda, et Eestil oleks igas suuremas fraktsioonis oma esindaja? Või pole ühe tubli töömesilase puhul erakondlik kuuluvus nii olulinegi? Ühtlasi pakuvad need valimised soodsat võimalust anda hinnang parteide tegevusele riigikogu valimiste järel. Igal juhul saadab valimistulemuste ootamist (võimu)erakondade staapides tuntav hingevärin.

Kas säästupiir peab?

Pingeliseks kiskunud riigieelarve strateegia arutelud on viinud vähemalt ühe tulemuseni: alkoholiaktsiis peab langema, ja kiiresti. Ent esialgu eelarvele pigem kahjulik otsus vajab katet ja nii on asutud otsima säästukohti. Milleks meile kallis „kellukeste ja viledega“ idapiir, küsib rahandusminister Martin Helme. Seega võib legaalse piirikaubanduse ohjeldamise katse lõunas teha mõningast heameelt hoopis salakaubavedajaile idas.

Välishuvi ei vaibu

Pärast seda, kui võimupartei EKRE kohaliku meedia trollimiseks ja ärritamiseks mõeldud sõnumid ja käemärgid elavad juba mitmendat nädalat välismeedias oma elu, tuleb tõdeda vanasõna paikapidavust, et kes teisele auku kaevab, see ise sisse kukub. Paraku kõik kõrvalseisjad koos nendega, sest Isamaal ja Keskerakonnal on selle koostöö jätkumist üha raskem põhjendada ning Eesti kuvandki pole päris endine.

Kuidas õnnetust ära hoida?

Traagiliselt lõppenud õnnetus Veerenni ülekäigul paneb küsima, mida teha, et see enam ei korduks. Valgusfoori paigaldamine on plaanis, aga poole aasta pärast. Kas praegused torutõkkedki on parim lahendus? Või on probleemi lahendamist alustatud valest otsast ja vähendada tuleks hoopis rongide linnasisest kiirust?

Kauges külas pakiautomaat

Riikliku postiettevõtte Omniva idee, et tulevikus võiksid pakid ja ajalehedki maapiirkondades jõuda pakiautomaatidesse, kõlab nagu mugav lahendus eeldusel, et automaate saab olema palju ja tihedalt. Või läheb nagu alati: kui teenusega ollakse juba harjunud, ei jää järgneva optimeerimise käigus kunagisest mugavusest suurt alles.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee