ÕL TV | Õhtuleht

ÕL VIDEO JA TEST | JUHILOAD KÄEST ÄRA? Kui raske on teha uut teooriaeksamit? Proovi ka ise! (41)

Evelin Kivimaa | Video: Jörgen Norkroos | Test: Sten Kohlmann, 24. mai 2019, 19:03
Foto: Jörgen Norkroos
Kui raske on teha maanteeameti uut teooriaeksamit, et juhilube saada? Õhtulehe ajakirjanik avastas eksamit tehes teadmistes sügavaid lünki, näiteks robotliikuri ja liiklusmärkide kohapealt.

Teooriaeksamil hakkab maanteeamet uusi küsimusi kasutama alates 3. juunist. Kui varem võis ühel küsimusel olla mitu õiget vastust, siis edaspidi on õige vaid üksainuke variant. 30 küsimusest koosneva eksami sooritamiseks on aega pool tundi. Selle edukaks läbimiseks on vaja õigesti vastata vähemalt 26 küsimusele.

Teooriaeksami küsimused on konfidentsiaalsed ning neid saab näha alles eksamil. Õhtuleht kasutas maanteeametist saadud 30 küsimust, mis sarnanevad ülesehituselt uue teooriaeksami omadega. Kuue aasta eest load saanud veebitoimetaja Evelin Kivimaa ei hakanud eksamiks eraldi õppima, vaid vastas olemasolevate teadmiste põhjal.

Vaata videost, kas Evelinil tuleks juhiload käest võtta või on siiski ohutu lubada teda linnatänavatele sõitma.

Proovi ka ise järele, kas saad hakkama uue teooriaeksami tegemisega!

41 KOMMENTAARI

h
Hei 1. juuni 2019, 09:10
Palju parem. Hiljuti sai soomes teooria tehtud, samuti kolmest 1õige, 70küsimust ja 30min.soome keeles küll, aga tehtud sai..
p
põrunu 27. mai 2019, 18:52
lisaks on mul küsimus jalgratturite sõidu suhtes- peale mitmendat signaaliandmist võib jalgratturile tagant otsa sõita, kui ta sõidab sõiduteel ja mõl...
(loe edasi)
Loe kõiki (41)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee