Päästekeskuse juhtivinspektori Sulev Kallavuse surmapaik.Foto: Alar Truu
Toimetas Johanna-Kadri Kuusk 24. mai 2019 13:09
Lääne ringkonnaprokuratuur saatis reedel kohtusse süüdistuse, milles heidab 33aastasele Jaanile ette ühe inimese tapmist ja teisele raskete kehavigastuste tekitamist möödunud aasta 8. detsembril Kuressaares. Lisaks süüdistab prokuratuur sama meest narkootiliste ainete ja laskemoona ebaseaduslikus käitlemises.

"8. detsembri sündmused raputasid turvalise Saaremaa elanikke. Nii politsei kui prokuratuur seadsid eesmärgiks selgitada sündmuse asjaolud välja võimalikult kiiresti, tegemata kompromisse kogutud tõendite kvaliteedis,“ ütles ringkonnaprokurör Rainer Amur. Kuressaares toimunud pussitamises hukkus Lääne päästekeskuse ohutusjärelevalve büroo juhtivinspektor Sulev Kallavus. 

„Uurimise käigus oleme kontrollinud mitut erinevat versiooni sellest, mis 8. detsembri öösel juhtus. Kogutud tõendid näitavad, et kella kahe paiku öösel ründas 33astane Jaan narkootikumide ja alkoholi mõju all esmalt pudeliga, seejärel käte ja jalgadega ning lõpuks noaga meest, kes seisis tänaval Kodulinna Lokaali ees, põhjustades kannatanule eluohtlikke vigastusi. Umbes 20 minutit hiljem tekkis samal mehel Royal Gentelmen’s Club’i akna lõhkumise pärast sõnelus klubi omanikuga. Kui omaniku abikaasa püüdis konflikti lahendada, ründas süüdistatav teda esmalt rusika ning seejärel noaga. Kannatanu suri saadud vigastustesse sealsamas,“ rääkis prokurör süüdistust kokku võttes.

 

33aastane Jaan peeti kinni 8. detsembri varahommikul. Esialgu peeti kinni ja võeti vahi alla ka süüdistatavaga kaasas olnud 31aastane mees, kuid uurimise käigus sai selgeks, et tema rünnakutes ei osalenud ning ta vabastati 20. detsembril.

Prokuratuur heidab süüdistatavale ette ka suures koguses narkootikumide ja laskemoona ebaseaduslikku käitlemist. „Möödunud aasta 23. septembril kontrollis politseipatrull Tallinnas pargitud sõidukit, mille juhikohal istus narkojoobe tunnustega mees. See mees oli süüdistatav ning tema autost leiti GHB-d ja metamfetamiini niisuguses koguses, millest piisanuks narkojoobe tekitamiseks ligi 40 inimesele. Peale selle leiti autost üle 200 tulirelva padruni,“ selgitas prokurör.

Süüdistus on kohtusse saadetud üldmenetluses.