Maha jäetud majaFoto: Tairo Lutter
Toimetas Johanna-Kadri Kuusk 24. mai 2019 11:47
Kohtla-Järvel on probleem põlevate hoonetega: seal toimub ligi viiendik Eesti hüljatud hoonete tulekahjudest. Samas jätkub omavalitsusel raha vaid järk-järguliseks lammutamiseks. 

ERRi uudisportaal teatab, et eelmisel aastal pidid päästjad Ida-Virumaal maha jäetud hooneid kustutama 85 korral, millest 41 juhul sõideti Kohtla-Järvele.

Ida päästekeskuse ohutusjärelevalve büroo juhtaja Marti Siim tõi välja, et üks asi on tuleohutus, aga teine asi on see, et hooned võivad olla varisemisohtlikud. „Nüüd, kui on algamas koolivaheaeg, ei ole harv, et sellistes hoonetes on endale mänguplatsi teinud lapsed,“ ütles Siim ja palus kõikidel lapsevanematel oma võsukestega rääkida hüljatud majade ohtlikkusest.

Päästjad on teinud linnavalitsusele märkuse, et hiljemalt augustiks peavad mahajäetud hoonetel olema vähemalt kõik sissepääsud tõkestatud, kuid linnapea Ljudmila Jantšeko sõnul on sellest vähe kasu. „Seda me teeme pidevalt. See on nii, et niipea, kui me need aknad kinni lööme, siis on järgmisel päeval need sealt juba ära võetud,“ kommenteeris ta.