Usin sissemurdja lõi Romanite kodu läikima.Foto: PantherMedia/Scanpix
Toimetas Aare Kartau 24. mai 2019 11:22
Kui USA pereisa eelmisel kolmapäeval koos pojaga koju jõudis, tabas teda šokk, sest maja tagauks oli pärani lahti. Ilmnes, et midagi polnud varastatud, kuid maja oli koristatud, vahendab NBC.

Massachusettsis elav 44aastane Nate Roman väitis, et midagi polnud lõhutud ega varastatud:  „Lihtsalt kõik asjad oli väga kõhedal moel paigutatud.“ Kui mees majas ringi liikus, tundis ta tugevat kloori ja kodukeemia lõhna, mis andsid mõista, et keegi on käinud maja koristamas. Tema viieaastase poja tuba, mis oli hommikul täielikult sassis olnud, oli nüüd täielikus korras. Eelnevalt toa igas nurgas laiali olnud pehmed mänguasjad olid samuti hoolikalt kokku sätitud. Kõigele lisaks oli sissetungija jõudnud WC-sse paberirullile teha täpse roosikujulise origami. Romani sõnul olid kõik toad peale köögi puhtaks küüritud.

Segaduses ja hämmingus mees kutsus siiski kohale ka politsei. „Ma olin mures, sest keegi oli majas käinud,“ väitis pereisa. Ta peab kõige loogilisemaks variandiks seda, et kodukoristuse teenus võis eksida aadressiga. Samuti oli ta unustanud tollel päeval maja turvaalarmi sisse lülitada ning mees polnud ka kindel selles, kas ta ukse lukku keeras.

Kuigi juhtunu ehmatas meest, oli see talle ka meeldetuletuseks, et kodust lahkudes peab üle kontrollima, kas uksed on ikka lukus. Marlborough politseijaoskond, kes asja uurib, pole leidnud ühtegi vihjet ega kahtlusalust.