Elu

Segadused Rakvere heategevuskontserdiga 

Verni Leivak , 14. september 2000, 23:00
SÕBRAS PETTUNUD: Marju Kuut on veendunud, et ta jäi heategevuskontserdist kõrvale, kuna loobus mõne aja eest Raivo Kaera teenetest oma mänedžerina.  Arno Saar
“Kuidas ma sain olla nii lihtsameelne? Ma poleks elus uskunud, et Raivo on üks pisike käkikeeraja,” räägib Marju Kuut nädalavahetusel Rakveres peetava tormikahjustustes kannatanute heategevuskontserdi korraldajast Raivo Kaerast.

Marju Kuut tutvus Raivo Kaeraga (19) paar aastat tagasi. Raivo tutvustanud end siis ajakirjanikuna ja küsinud, kas võib Marjust kunagi lugu kirjutada. Tutvus arenes sõpruseks: “Jutt tal jookseb. Kõik tundus positiivne, temaga oli hea rääkida, naersime alati südamest, ilma et pidanuksime kedagi kiruma. Ta oli mulle nagu poeg, aitas isegi kolimise juures.”

Esimeseks ürituseks sai “Live show at the club” von Krahli baaris, mis toimus augusti lõpul. “See sariüritus oli täielikult minu idee, mis sai alguse juba aasta eest.” Marju teatas siiski Raivole enne ürituse algust, et loobub tema teenetest, sest Raivo nägemus vormist ja sisust läksid lahku. “Ütlesin talle, et edaspidi viime omi ideid eraldi ellu,” räägib lauljatar.

Järgmisel päeval helistas Raivo Marjule ja teatas, et kahjuks ta ansambleid Merl ja Saxappeal Bandi, mis Merli saadab, Rakvere heategevuskontserdil kasutada ei saa. Need olevat liiga kallid.

Marju helistas Rakvere linnavalitsusse kultuurinõunik Marika Vernikule, et asja uurida. Too tsiteeris Marjule ajaleheartiklit, millest selgus, et Saxappeal Band küsib esinemistasuks 15 500 krooni ja Merl 8500 krooni pluss 6000 võimenduse kasutamise eest. Need kaks ansamblit pidid esinema koos.

“See on täielik vale, summad on õhust võetud. Merli liikmeile oli kokku lepitud 1000 krooni näo peale, mulle sooloesinemise eest rohkem, 2500. Ja kuidas me üldse saaksime võimenduse eest lisaraha nõuda?” kehitab Marju õlgu.

Marju on veendunud, et tegu on isikliku kättemaksuga Raivo teenetest loobumise eest. Sest esinejate nimekirjas on ansambel Laine, kelle kaks liiget kuuluvad Merli, samuti Reet Linna, kes astub üles õhtujuhina.

“Kurb, et niisugune asi on tekkinud,” mõtiskleb Marju. “Kas tõesti sellest, et meie arvamused ühest väikesest kontserdist von Krahlis läksid lahku? Mis seeme talle ometi on sisse läinud? Või on ta kogu aeg selline olnud?”

Marju nimetab end inimeseks, kes teisi oma hinge lähedale ei lase. “Nii lähedale, et võiksin kelleski pettuda... Igatahes - Raivo, ma teen sind praegu kuulsaks! Seda sa ju kunagi nii väga soovisid...”

“Rikkaks pole ma kunagi tahtnud saada.”

Raivo Kaer pole artistidega lepinguid sõlminud. “Kui keegi jätaks kontserdil esinemata, siis ma vabandaks publiku ees,” kinnitab Raivo.

Sponsoritelt on Raivo sõnul kontsertide toimumiseks laekunud 35-40 000 krooni, sellest kulub esinemistasudeks 26 500. “Näete ise - minu poolt on see tõeline heategevus ja rikkaks pole ma tahtnud kunagi saada.

Maksuameti

silm on ka minu pangaarvel.”

Raivo lubab kirjaliku aruande raha kulutamisest esitada nii Rakvere linnavalitsusele kui sponsoritele. Ja ütleb, et pole kunagi linnavalitsuse nimel kellelegi arveid esitanud.

“Marju Kuudi esinemisest Rakveres ma ei loobunud. Panin isegi tema kui peaesineja laulu järgi kontserdi esialgseks nimeks “Raagus sõnad”. Kuna olin huvitatud ka ansamblist Merl, kes Saxappeal Bandita ei esine, kutsusin ka neid. Bändi liider Villu Veski nimetas hinnaks 8500 krooni, pluss tehnika eest 6000. Ma ei saanud sellega nõustuda. Merl tasu tehnika eest ei küsinud.”

Raivo Kaer keeldub kommenteerimast, millist honorari küsivad kontserdil üles astuvad artistid. “See on sümboolne.”

Juhul, kui mõni artist esinemispäeval ütleks, et sai mujalt parema pakkumise, siis Raivo vabandaks publiku ees. “Ega ma siis saaks artiste laimata. Kuid enda vigadest tuleb õppida.”

Raivo kinnitab ka, et pole end kunagi Marju Kuudile mänedžeriks pakkunud. “Live show at the club” von Krahlis oli 100% minu idee, välja arvatud ürituse nimi. Seega kutsusin enda üritusele esinema Marju Kuudi. Oli jäänud nädal, kui Marju teatas, et üritusest saab tema soolokontsert. See oli mulle vastuvõetamatu - minu üritus, ja tema soolokontsert?! Andke andeks, tehku siis ise. Tegigi. Kahju, et tal nii läks. Kutsus üritusele tasuta isegi 32 inimest, aga mitte mind.”

11.-12. detsembrini esineb üle-eestilisel jõuluturneel ooperilaulja Rubina Galatarjan Venemaalt. “Temaga teen ka kirjaliku lepingu,” kinnitab Raivo ja lisab, et osa piletitulust läheb UNICEFile heategevuseks.

Rakvere aselinnapea suurt tulu ei looda

Aselinnapea sõnul pole Rakveres varem tormikahjustustes kannatanute toetuseks heategevuskontserte korraldatud.

“Kaer tuli, pakkus idee ja haarasime sellest kinni. Sponsoreid - Alarmnet, Flexa ABB jt. - otsis samuti tema,” räägib Erich Petrovits. “Oli siiski probleemiks, et Kaer esitas arveid linnavalitsuse nimel, aga palus raha oma eraarvele kanda. Mõned neist võtsid meiega siiski ise ühendust, sest meil on vastav arve olemas. Meie aga kandsime Kaerale edasi.”

Aselinnapea rõhutab, et esinejate ja transpordiga seotud kulutuste osas linn raha välja ei käi. “Maksame kinni vaid Hedvig Hansoni ja mõne teise artisti öömaja hotellis. Oleme nõus neid üks kord toitlustama. Mis aga puudutab konkreetset suhet artistidega, siis - juhul, kui miski peaks ses osas allamäge minema, vastutab Raivo Kaer.”

Erich Petrovits oletab, et ega suurt tulu piletimüügist oodata pole. Praegu annab Rakveres külalisetendusi

Draamateater

, kuid maksujõulist publikut pole linnas kuigi palju.

Kultuurinõunik Marika Vernik oli eile haiguslehel.

Eduard Akulin: “15 500 krooni on absurd!”

“Raivo Kaer vist ei adu, miks ta seda heategevusüritust teeb,” ütleb Saxappeal Bandi liige Eduard Akulin. “Oleme muusikud ja see on meie ainus leib. Peret on vaja toita, üüri maksta jne. Heategevuskontsert tähendab, et mitte artistid ei esine tasuta, vaid et kontserdi tulu annetatakse kellelegi teatud eesmärgi nimel.

Kuid jutt, mida Raivo Kaer äsja “Virumaa Teatajas” (“Toetuskontserdi kava aina muutub”, VT, 7.09.2000) rääkis, et meie küsime esinemise eest 15 500 krooni, ei vasta mitte teps tõele. Absurd! Küsisime kolm korda väiksemat summat. 15 500 võinuks jutuks tulla, kui meilt olnuks ka võimendus.

Ma ei usu, et kunagi Raivo Kaeraga tegemist teeme. Ta on vist väga noor ja ei anna endale aru, et üleöö pole võimalik rikkaks saada.”

Villu Veskit eile telefonitsi tabada ei õnnestunud.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee