Eesti uudised

Omniva lubab: „Eesti Post toob lehed ja kirjad endiselt inimeste postkastidesse.“ (13)

Viljar Voog, toimetas Hindrek Pärg, 23. mai 2019 19:07
Foto: ALDO LUUD
Valitsuse neljapäevasel pressikonverentsil tõstatati postiteema, mille ajendiks oli Omniva plaan suunata maakohtades ka ajalehed ja kirjad pakiautomaatidesse, lisaks on riiklik postifirma juba aastaid flirtinud ideega lõpetada laupäevane kanne. Ministritelt sai kava hävitava hinnangu ning õhtul saatis omapoolse kommentaari ka Omniva. 

"Omniva peab tagama kojukande ja seda ka nädalavahetusel,“ jäi peaminister Jüri Ratas pressikonverentsil resoluutseks.

Samal teemal

"Riik peab omanikuna oma avalikku huvi esindama,“ ütles välisminister Urmas Reinsalu. "Postiteenuse puhul on riigil ülesanne see säilitada.“

"Omniva teenib pakikande majandamisest väga kena kasumimarginaali. Selle eest, et tal on võimaldatud kõikvõimalikke muid teenuseid pakkuda ja tulu teenida, on talle pandud ka teatavad kohustused, mida kellelgi teisel ei ole ehk universaalne kanne. Mulle aeg-ajalt tundub, et nad tahaksid selle ära unustada. Nii kindlasti ei saa. Kui nad universaalset kannet ei taha, siis kaob riigi jaoks selle asutuse mõte ära,“ kommenteeris Martin Helme.

Omniva juhatuse liige ja postivaldkonna juht Kaida Kauler sõnas õhtul saadetud pressiteates, et nad on peaministri seisukohaga täiesti nõus. "Eesti Post peab ja tagabki kojukande, seda ka nädalavahetusel. Kinnitame taaskord, et jätkame laupäevase kojukandega ka edaspidi, nii nagu seadus meilt seda nõuab," sõnas Kauler. 

"Ka eile Vikerraadio intervjuus mainitud idee, et tulevikus võiks kirju ja lehti muuhulgas kätte saada ka pakiautomaadist, kui klient nii soovib, oli vaid mõte tulevikuvõimaluste osas. Eesti Post toob lehed ja kirjad endiselt inimeste postkastidesse.

Selge on ka see, et postivaldkond vajab jätkusuutlikuna püsimiseks muutusi, mistõttu on koostöös majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ja konkurentsiametiga loodud töögrupp lahenduste leidmiseks,“ kommenteeris Omniva juhatuse liige. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee