Krimi

Mis on saanud Mary Jordani kividega loopimise uurimisest? (101)

Johanna-Kadri Kuusk, 23. mai 2019 15:33
Mary JordanFoto: Eero Vabamägi / Ekspress Meedia
Viimane võõraviha juhtum Õismäel toob meelde ka loo sellest, kuidas Stroomi rannas äärmuslikud konservatiivid väidetavalt üht ameeriklannat kividega loopisid. Veebruaris selgus, et selle juhtumi ohver Mary Jordan ei pruukinudki kiviloopimise kohta tõtt rääkida. Kaugele on juhtumi uurimine praeguseks jõudnud?

Põhja rongkonnaprokuratuuri pressinõunik Kaarel Kallas ütles Õhtulehele, et prokuratuur ei ole veel otsustanud, mis juhtumist saab. „Nii palju ma saan öelda, et politsei on tõendite kogumise lõpetanud ja toimiku prokuratuurile saatnud. Prokuratuur analüüsib neid ja teeb siis otsuse, kas see juhtum vajab veel uurimist, kas see tuleks lõpetada, kohtusse saata või midagi muud,“ selgitas ta.

Õhtuleheni jõudis info, et Mary Jordani välismaal oleku pärast on protsess venima hakanud. Kallase sõnul ei ole uurimine hetkekski katkenud. „See on tavaline praktika, et inimesi kutsutakse tunnistusi andma ja kui nad ei saa mingil põhjusel pakutud kuupäeval tulla, siis lepitakse uus aeg kokku. Mis puudutab välismaad, siis kui tekib tunne, et inimene hoiab uurimisest kõrvale, siis on võimalik vahistamismäärusega ta välismaal kinni pidada,“ selgitas ta ja lisas, et prokuratuur ei ole Mary Jordani puhul näinud põhjust tema kinnipidamiseks.

Samal teemal

20.02.2019
Mary Kross palkas politseiga vaidlemiseks advokaat Oliver Nääsi
13.02.2019
Mary Jordan: palun delikaatsemat suhtumist, politsei menetlustoimingud pole veel lõppenud
13.02.2019
Kas Stroomi ranna rünnaku mõtles välja Eerik-Niiles Krossi abikaasa Mary Jordan?
12.02.2019
Politsei: EKRE märgiga mehed Stroomi rannas välismaalast ei rünnanud, uurime valeütluste andmist

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee